11.01.2019, 13:02 | czytano: 3097

Nowi policjanci trafią na Podhale

Fot. KWP Kraków
W siedzibie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych policjantów szeregi małopolskiej policji.
Łącznie przysięgę złożyło 112 nowych funkcjonariuszy. Część z nich trafi na Podhale. Teraz przed nowo przyjętymi policjantami sześciomiesięczne przeszkolenie, po którym rozpoczną służbę w jednostkach małopolskiego garnizonu.
Najwięcej z nich trafi do Krakowa – 43 osoby zasilą szeregi Komendy Miejskiej Policji a 11 Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. Również Komenda Wojewódzka Policji zyska nowych funkcjonariuszy, którzy wzmocnią m.in. Oddział Prewencji Policji. Zasilone zostaną także szeregi komend miejskich, powiatowych oraz komisariatów w regionie. Najwięcej, bo 6 nowych policjantów trafi do KPP Chrzanów. Do komend powiatowych Policji w Oświęcimiu, Olkuszu oraz Myślenicach przydzielonych zostanie po 5 policjantów. Komendy Powiatowe w Brzesku i Nowym Targu zyskają po 4 młodych adeptów sztuki policyjnej, natomiast Komendy w Wieliczce i Suchej Beskidzkiej po 3 policjantów . Do Komendy Powiatowej w Miechowie, Zakopanem, Dąbrowie Tarnowskiej i Limanowej trafi natomiast po dwóch funkcjonariuszy.

Źródło: KWP w Krakowie, oprac. r/
komentarze
życie14.01.2019, 23:07
Plecaki i włazy będą mieć dobrze...Ci co są mądrzejsi- trochę ciężej, a Ci co są inteligentni, maja wiedzę, swoje zdanie - życzę szczęścia i powodzenia - wytrwania do emerytury.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl