17.01.2019, 14:00 | czytano: 1013

Burmistrz Zakopanego apeluje: zostawmy samochody przy domach!

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula apeluje do mieszkańców miasta i turystów, by w weekend nie wyjeżdżali samochodami na ulice miasta i w miarę możliwości poruszali się pieszo. Ma to poprawić przejezdność w zakorkowanej stolicy Tatr.
- W dniach 18-20 stycznia 2019 Zakopane gościć będzie największą sportową imprezę roku – Puchar Świata w skokach narciarskich. Spodziewamy się tysięcy kibiców, którzy w tych dniach odwiedzą nasze miasto, tworząc niepowtarzalną atmosferę zawodów i fetując wspaniałe wyniki polskich skoczków – czytamy w komunikacie skierowanym do redakcji Podhale24.pl. - Chcąc usprawnić poruszanie się po Zakopanem, w tym roku utrudnione dodatkowo przez intensywne opady śniegu, zwracam się z prośbą o pozostawienie samochodów przy domach/pensjonatach i w miarę możliwości poruszanie się pieszo lub korzystanie z komunikacji miejskiej. Znalezienie miejsca parkingowego może okazać się trudne i czasochłonne, a przejście pieszo z dowolnego miejsca w Zakopanem w rejon Wielkiej Krokwi nie zajmuje więcej niż kilkanaście minut – dodaje.
oprac. r/
zobacz także
komentarze
ABC18.01.2019, 19:14
Panie Dorula samochód w tym kraju jest ostatnią rzeczą jaką facet zostawi... Ile Pan masz lat ?
Zimek18.01.2019, 09:36
Dobrze aby mieszkańcy poruszający się pieszo nosili łopaty do śniegu i wiaderko z piaskiem i w miarę możliwości udrażniali chodniki.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl