20.01.2019, 16:04 | czytano: 2662

Wolnościowe Podhale i MMKS Podhale walczą o grant

Do piątej edycji programu Tesco i Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy" zgłoszone zostały dwa projekty z Nowego Targu. Jeden dotyczy młodych sportowców drugi - ochrony powietrza w Mieście. Każdy może zyskać 5 tys. zł. Głosowanie rusza w poniedziałek 21 stycznia.
W poprzednich edycjach MMKS Podhale z powodzeniem walczył o pieniądze. Również w tym roku postanowiono spróbować. Oba projekty przygotował Mariusz Wcisło, członek zarządu MMKS Podhale i współzałożyciel Wolnościowego Podhala.
Projekty:
Miejski Młodzieżowy Klub Sportowy Podhale Nowy Targ - Wychowani przez sport!

Szeroki w swoim zakresie projekt będzie obejmować trzy komponenty – organizację turnieju na zakończenie sezonu 2018/19 wraz z przeprowadzeniem akcji edukacyjnej, która zachęci jak najwięcej młodych mieszkańców regionu do trenowania sportu oraz zapewnienie nowym adeptom niezbędnego sprzętu i opieki trenerskiej w trakcie stawiania pierwszych sportowych kroków. Zarówno turniej, akcja edukacyjna, jak i treningi odbędą się pod okiem doświadczonych trenerów, którzy zadbają o odpowiedni rozwój dzieci.

Wolnościowe Podhale - Ochrońmy nasze dzieci przed smogiem!

Projekt stanowi kolejny krok w walce ze smogiem i będzie obejmować dwa etapy. W ramach pierwszego z nich, zakupione zostaną oczyszczacze powietrza na rzecz jednego z nowotarskich przedszkoli. Drugi etap, obejmować będzie przeprowadzenie (przy współudziale dzieci) akcji edukacyjnej, której odbiorcami będą wszyscy mieszkańcy miasta. Dzięki realizacji projektu, uda się zapewnić zdrowszą przestrzeń dla jego najmłodszej społeczności, a także uświadomić starszych o skali problemu.

W piątej edycji programu wszystkie inicjatywy, które przejdą do głosowania otrzymają granty. 125 organizacji pozarządowych lub grup nieformalnych może zdobyć grant w wysokości 5000 zł, kolejne 125 - otrzyma dofinansowanie w wysokości 3000 złotych. Uczestnicy, którzy zajmą trzecie miejsce otrzymają 1000 złotych, które będą mogli przeznaczyć na cele statutowe organizacji. Komisja Grantowa zadecyduje o tym, które trzy projekty przejdą do etapu głosowania w każdym z mikroregionów. O tym, jakie granty otrzymają organizacje, zadecydują ostatecznie klienci sklepów Tesco w otwartym głosowaniu. Suma wszystkich grantów wynosi 1 125 000 złotych.

Szczegóły na stronie: https://tesco.pl/pomagamy/list-of-projects/
W wyszukiwarce należy wpisać "Nowy Targ" lub "Zakopane".

Na projekty głosować można w sklepach: Nowy Targ Kilińskiego 20, Zakopane Chramcówki 30

Zwycięzców wybiorą klienci Tesco w ogólnopolskim głosowaniu w sklepach Tesco. Głosowanie trwać będzie od 21 stycznia do 17 lutego br. Wyniki poznamy w marcu.

s/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl