28.01.2019, 17:00 | czytano: 2246

Nowe trasy biegowe na Zadziale

Wyjątkowo śnieżna zima sprawiła, że entuzjaści biegówek mają powody do radości. Nie dość, że świetne warunki panują na dotychczasowych trasach w Nowym Targu, Czarnym Dunajcu, Chochołowie, Obidowej czy w Białce Tatrzańskiej, to jeszcze ciągle pojawiają się nowe propozycje.
Na popularnym nowotarskim Zadziale właściciele stacji wytyczyli i utrzymują kilku kilometrową trasę, która prowadzi szczytem Działu, a od górnej stacji wyciągu wiedzie w dół w okolice Szpitala, do ulicy Słonecznej. Każdy może skorzystać z nowych tras, czy to zaczynając od dołu, czy też od strony górnej stacji. Trasa pozwala też klasycznym narciarzom korzystającym z wyciągu Zadział zjechać po nartach ze szczytu wprost do miasta - bez odpinania nart dostać się można aż do ul. Kowaniec.


Przygotowując trasę kilka dni temu operator ratraka w pośrodku pól pomiędzy szpitalem a górną stacja wyciągu Zadział natknął się pod śniegiem na porzuconą deskę snowboardową. Nie wiadomo kto mógł zgubić sprzęt w takim miejscu, ale na wszelki wypadek sprawdzono nawet rejestr policji, pod kątem zaginionych snowboardzistów. W każdym razie, jeśli ktoś zgubił deskę w tej okolicy może odebrać ją na stacji narciarskiej Zadział.

red/
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl