02.02.2019, 11:42 | czytano: 886

Wystawy "Przedwiośnie" i "Od-nowa" (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
ZAKOPANE. W Miejskiej Galerii Sztuki im. Wł. hr. Zamoyskiego odbył się podwójny wernisaż wystaw „Przedwiośnie” i „Od-nowa”. Wystawy te to prezentacje osobowości twórczych - młodych artystów, absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Warszawie i w Gdańsku.
„Przedwiośnie” to wystawa Edyta Huli i Jacka Hoły prezentujących malarstwo, grafikę i instalacje. Przedwiośnie to czas pomiędzy zimą a wiosną, czas nadziei, oczekiwania na rozkwit, czas budzenia się i pierwszych symptomów, którymi Natura oznajmia nam swoją potęgę. Tematyka relacji pomiędzy Naturą a Sztuką rozważana na „zakopiańskim gruncie” znalazła swój szczególny wyraz w sztuce polskiej ostatnich wieków. Współczesne przemiany kulturowe i cywilizacyjne stawiają coraz częściej przed współczesną sztuką wyzwanie zdefiniowania zagrożenia naszego habitatu. Społeczna i kulturowa waga tych problemów skłoniła nas do zainicjowania cyklu prezentacji artystycznych, określonych tytułem „Przedwiośnie”, które nie będą bierną narracją, ale podejmą różne aspekty tego zagadnienia.
Obecna ekspozycja dwojga artystów – Edyty Hul i Jacka Hoły, jest prezentacją działań artystycznych, które zwiastują nadchodzącą, coraz poważniejszą tendencję pokolenia otwartego, wolnego, poszukującego swojego języka wyrazu i swojej mitologii.

„OD-NOWA” to wystawa dokumentacji fotograficznej Kamili Zielińskiej i Cezarego Michno. Prezentuje działania i prace badawcze w dziedzinie konserwacji zabytkowych obiektów, podjętych przez młodą absolwentkę Wydziału Konserwacji Malarstwa w Krakowie – Kamilę Zielińską oraz absolwenta Wydziału Konserwacji Rzeźby w Warszawie – Cezarego Michno.

Wystawy można oglądać do 17 marca.

Materiały prasowe, oprac. pk/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl