03.02.2019, 14:36 | czytano: 2103

„Trebunie Tutki” w Szczawnicy (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak
W sobotę w szczawnickim Dworku Gościnnym, przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił zespół Trebunie Tutki. Zgromadzonych przywitał menager obiektu Tomasz Kurdziel oraz Anita Trebunia-Tutka, którzy przedstawili repertuar koncertu i zaprosili do wspólnej zabawy razem z kapelą.
W repertuarze wieczoru znalazły się m.in. najpiękniejsze kolędy i pastorałki góralskie. Pojawiły się również sztandarowe utwory zespołu m.in: „ Majowe śpiewki” którą skomponował lider zespołu Krzysztof Trebunia-Tutka, „ Nutko moja”, „ Śleboda” , „Nasze reggae” oraz „Moja dziewczyno ” - piosenka z ostatniej płyty nagranej wspólnie z gruzińskim zespołem „Urmuli”. Muzycy raz po raz nagradzani byli przez publiczność gromkimi brawami.
Członkowie kapeli w humorystyczny sposób przedstawili zwyczaje związane z kolędowaniem panujące na Podhalu, takie jak chodzenie z gwiazdą oraz z turoniem. Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych góralskich życzeń połączonych z sypaniem owsem.

Koncert dostarczył melomanom wielu pozytywnych, muzycznych wrażeń i na pewno zapadnie w ich pamięci na długo.
To nie był pierwszy występ zespołu na scenie Dworku Gościnnego. Pół roku temu promował on tutaj swoją nową płytę „ Duch gór” nagraną z quintetem „Urmuli”.

Trebunie Tutki - to zespół, stworzony przez rodzinę z Białego Dunajca. Koncertuje na największych festiwalach muzycznych świata m.in.: w Europie, Azji oraz Ameryce Północnej. Charakterystyczne aranżacje zespołu opierają się na wykorzystaniu tradycyjnych instrumentów góralskich.

WB/ pieniny24
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl