11.02.2019, 18:11 | czytano: 3138

Karnawałowy Bieg wokół Chochołowskich Term (zdjęcia)

CHOCHOŁÓW. W minioną niedzielę Termy Chochołowskie po raz kolejny gościły zawody w narciarstwie biegowym. Na starcie stanęła blisko 100 osób.
Zawodnicy startowali w kilku kategoriach wiekowych. Najmłodsi uczestnicy w mieli do pokonania dystans 500 metrów. Dorośli startowali na dystansach od 1600 do 3200 metrów.
Dodatkowo w grupie open mógł wystartować każdy, pod warunkiem uczestnictwa w stroju karnawałowym. Na trasie koło Term zaroiło się od jednorożców, księżniczek, wikingów, klaunów i wielu innych postaci z bajek i filmów. Jury oceniające stroje miało bardzo trudne zadanie, żeby wybrać te najlepsze. Wygrała rodzina Fatlów z Kościeliska. Tata był przebrany za Wikinga, mama za Pocahontas a syn za Św. Franciszka.

Przy okazji zawodów w Chochołowie stanęło miasteczko akcji "Bezpiecznie na Nartach" - projektu Tomasza Witka, wspieranego również przez Chochołowskie Termy. Obok tras można było nauczyć się, jak zachować się w czasie wypadku narciarskiego i jak udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Każdy mógł skorzystać z symulatora biegów narciarskich oraz, po założeniu specjalnych gogli, zobaczyć, co dzieje się z nami podczas jazdy na nartach pod wpływem alkoholu. Dzieci natomiast mogły skorzystać z opieki animatorów.