15.02.2019, 15:48 | czytano: 7075

Zaparkował w... powietrzu

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. Stwardniałe pryzmy śniegu nadal zalegają na poboczach ulic i chodników, zabierając cenne miejsca parkingowe w centrum miasta. Kierowcy wykorzystują więc do parkowania każdy nadający się tego centymetr pobocza i... przestrzeni nad nim.
Taką oto sytuacje, jak na zdjęciach, zastał nasz czytelnik na ulicy Kościelnej w Nowym Targu.


oprac. r/
zobacz także
komentarze
Obserwator17.02.2019, 19:58
Trzeba powiedzieć prawdę, tego roku a w zasadzie tej zimy władze miasta nie podołały zadaniu odśnieżania i zawaliły na całej linii. Włodarze nie zaglądają na peryferie bo po co. Miasto to tylko Rynek?
Kazek16.02.2019, 09:19
Po prostu oszczędzają pieniądze. Potrzebne sa one na inne przydane urzędowi rzeczy jak np. bal , talerzyki, papu.... itp. te są ważniejsze i pilniejsze do zrealizowania wydatki.
TJ16.02.2019, 08:14
@oo7 - nie wiedziałem że istnieją badania na temat zależności pomiędzy jakością odśnieżania a natężeniem krytycznego stosunku do burmistrza. Albo przytocz źródło, albo rozmawiajmy o faktach. UM umywa ręce od licznych zadań o fundamentalnym znaczeniu dla jakości życia w mieście, jak zanieczyszczenie powietrza, czy utrzymanie porządku i czystości na ulicach miasta i to jest fakt. Nie da się winy zrzucić na mieszkańców za wszystko, przecież ja nie wypiszę mandatu ze nieprawidłowe parkowanie, nieodśnieżony chodnik, albo zadymianie powietrza? Cóż przeciętnemu mieszkańcowi po muzeum drukarstwa, skoro przejście 100 m ulicami miasta to jak tor przeszkód pomiędzy zaspami, niewłaściwie zaparkowanymi samochodami i psimi odchodami, a wszystko to w nieznośnym i dławiącym dymie. Rozwiązanie tych problemów to zadanie burmistrza i podległych mu urzędników. Skoro nie potrafi, to musi znosić krytykę do czasu aż przegra kolejne wybory, a przegra.
Ja16.02.2019, 04:18
A dlaczego numer rejestracyjny zostal zamazany na jednym aucie, a na drugim juz nie? Jaka to ochrona danych osobowych i jakieto RODO? Jak wszyscy to wszyscy, a jak nikt to nikt.
oo715.02.2019, 20:23
najwiecej krytykuja burmistrza ci co nie potrafia odsniezyc przed wlasna posesja
FatCat15.02.2019, 18:09
Nie wiem, ale to co się dzieje na ulicach w centrum, nie będących w strefie parkowania, to jest jakiś koszmar. Normą jest parkowanie bezpośrednio przy skrzyżowaniach, na zakazach, na chodnikach bez przejścia dla pieszych, na pasach dla pieszych, na bramach i NIKT tym bajzlem nie raczy się zająć? Dokąd pan burmistrz planuje kontynuować politykę chowania głowy w piasek? Gdzie są panowie z Wolnościowego Podhala dzięki którym nie ma straży miejskiej? Gdzie jest policja? Gdzie są przy najmniej ci dwaj policjanci na których etaty rzekomo poszły środki zaoszczędzone z likwidacji straży? Drodzy Nowotarżanie, czy leci z nami pilot???
Nikt15.02.2019, 18:00
Man widać że nie wiesz co to jest 4 macik czyli przód dołączanym tyłem:) wygląda raczej ze z rozpędu cofajac tak wjechał. Po za tym przy 4 matiku nieźle musiałby dawać żeby tak wyjechał skoro już jedno koło nie ma żadnej przyczepności
Wojtek15.02.2019, 17:04
Kościelna, jedna z głównych ulic Nowego Targu, pierwsza przecznica od Rynku jest w takim stanie na wiele dni po ostatnich dużych opadach? Gratulacje dla Pana Mariana Tworoga i Pana Grzegorza Watychy - no chyba, że to droga powiatowa, wojewódzka albo prywatna :)
MAN15.02.2019, 16:14
i co tu się dziwić WieśVW 4x4 ...:)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl