16.02.2019, 15:42 | czytano: 2072

Zimowy wernisaż Anny Madei (zdjęcia)

W szczawnickiej Caffe Eglander króluje w tym miesiącu malarstwo na szkle Anny Madei. Wernisaż wystawy odbył się 15 lutego w obecności artystki, jej rodziny, przyjaciół, znajomych i miłośników sztuki.
O dokonaniach bohaterki wieczoru opowiedziała dyrektor Miejskiego Ośrodku Kultury w Szczawnicy Alina Lelito.
Annę Madeję pasjonują zwyczaje górali pienińskich związane z okresami roku liturgicznego oraz pracą na roli. Na swoich obrazach uwiecznia dawne obrzędy góralskie. Malarkę interesuje również tematyka religijna- żywoty świętych oraz ich wizerunki. Jej ciepły, optymistyczny, pełen barw sposób malowania jest wszędzie rozpoznawalny.
Prace pani Anny można było podziwiać w licznych muzeach w Polsce i za granicą oraz w Sejmie RP. Swoją wystawę miała również na promie płynącym do Szwecji. Co roku jej obrazy można oglądać w zakopiańskiej „Jaszczurówce” i na licznych wydarzeniach organizowanych cyklicznie przez Towarzystwo Przyjaciół Sztuk Pięknych.

Wystawę, na której królują barwne obrazy przedstawiające zwyczaje górali oraz wizerunki świętych można oglądać w szczawnickiej kawiarni Eglander do końca lutego.

wb/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl