01.03.2019, 07:54 | czytano: 1271

W marcu jak w… Kulturalnej Stolicy Podhala

grafika Gabriela Wolskiego
NOWY TARG. Przedstawiamy siódemkę polecanych imprez i wydarzeń kulturalnych w marcu 2019. Na początek 1 marca (piątek) o godz.9.00 zapraszamy na MOKOTEKĘ, czyli lekcje filmowe dla klas w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Targu (al. Tysiąclecia 37).
Filmoznawca Małgorzata Flig przedstawi uczniom szkół średnich zagadnienie "Niezgoda, bunt, działanie - krytyczny moment walki o życie", nawiązując do tradycji filmowej i nie tylko. Bilet 5zł/os.
Następnie dwa koncerty w nowotarskim MOK-u (al. Tysiąclecia 37). Najpierw 1 marca (piątek) o godz.18.00 koncert jazzowy Irek Głyk Vibes Expression, czyli trio Irek Głyk (wibrafon), Paweł Tomaszewski (pianino) oraz Kinga Głyk (gitara basowa). To mistrzowie w swoim fachu – zdecydowanie polecamy, a bilet tylko 10 zł. Dodatkowo dla uczniów i studentów wstęp wolny. A następnie 7 marca (czwartek) o godz. 18.00 koncert Waldemara Malickiego. To pianista polski, żyjący. Wszechstronność talentu pozwala mu na niespotykane w świecie zabiegi klawiaturowe. Znany z niezwykle bliskiego kontaktu z publicznością, w zadziwiający sposób łączy wirtuozerię muzyczną i słowną. Humor, zaskoczenie, brak granic wyobraźni i delikatna pikanteria zmieszana ze swoistą elegancją. Nie traci klasy, nie wprowadza polityki, codziennie ćwiczy palce i fanatycznie bawi publiczność w kraju i za granicą. Bilet 60zł.

Kolejne filmowe wydarzenie to II Edycja Booktrailer Film Festival organizowane 15 marca (piątek) o godz.12.00 w nowotarskim MOK-u (al. Tysiąclecia 37) przez II Liceum Ogólnokształcące im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu. To festiwal krótkich filmów, które w ciekawy, nietuzinkowy sposób przedstawiają jakąś książkę, tym samym zachęcając widza do sięgnięcia po tę właśnie lekturę. A wszystko to tworzone przez młodzież z Polski i świata. Wstęp wolny.

Z kolei 21 marca (czwartek) w godz. 9.00-16.00 także w MOK-u (al. Tysiąclecia 37) Konkurs Piosenki Angielskiej. Zapraszamy dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich do stanięcia w wokalne szranki na scenie. Dobra zabawa i nagrody gwarantowane. Wstęp wolny.

Na koniec dwa wydarzenia kulturalno-religijne, oba 30 marca (sobota) w nowotarskim MOK-u. O godz. 17.00 wernisaż wystawy Jacka Hajnosa OP, artysty grafika, rzeźbiarza, rysownika. To absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pochodzi z Nowego Targu. Laureat kilkudziesięciu krajowych konkursów artystycznych. W 2014 jego prace zakwalifikowały się do wystawy pokonkursowej na Międzynarodowym Triennale grafiki warsztatowej w Japonii. Wstęp wolny. Z kolei o godz. 18.00 premiera Misterium Męki Pańskiej 2019 „Spotkałem Pana”. To bez wątpienia dobre przygotowanie do nadchodzącej Wielkanocy. Bezpłatne wejściówki można zamawiać w Parafii Jana Pawła II w Nowym Targu (ul. Szaflarska 160), tel. 18 266 76 55.

MOK w Nowym Targu
komentarze
Piękne02.03.2019, 11:39
Uwielbiam te plakaty.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl