03.03.2019, 13:41 | czytano: 925

I Memoriał im. Legionistów Podhalańskich

Posłanka Anna Paluch, w imieniu organizatorów, zaprasza na I Memoriał im. Legionistów Podhalańskich w 100. rocznicę Odzyskania Niepodległości. Wydarzenie odbędzie się 7 i 8 marca br. w Czerwiennem. Memoriał upamiętnia kilkuset Ochotników z terenu Podhala, którzy wstąpili do Legionów Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Pamięć o ich poświęceniu i czynie zbrojnym, służącym odzyskaniu przez Polskę Niepodległości po 123 latach zaborów, jest chlubą i dumą mieszkańców Podhala i wszystkich Polaków.

Jest to narciarska impreza rekreacyjno-sportowa, zjazd – slalom po trasie dostosowanej do wieku uczestnika, rozgrywany w siedmiu kategoriach wiekowych. Memoriał zostanie przeprowadzony w dniach: 7-8.03.2019 r. w Czerwiennem, Stacja Narciarska CzerwienneSki. Bezpieczeństwo w trakcie zawodów zapewni dyżur lekarski, stacjonowanie karetki pogotowia oraz obecność ratowników TOPR.
Dzień pierwszy – 7.03.2019 r.
Godz. 8.00 - 9.00 Stacja Narciarska CzerwienneSki – rejestracja i wydawanie numerów startowych
Godz. 9.15 Uroczyste otwarcie I Memoriału im. Legionistów Podhalańskich
Godz. 9.30 Rozpoczęcie zawodów i start w poszczególnych kategoriach, począwszy od najmłodszych
Godz. 13.45 Rozdanie dyplomów oraz nagród dla najlepszych uczestników zawodów.

Dzień drugi – 8.03. 2019r.
Godz. 8.00 - 9.00 Stacja Narciarska CzerwienneSki – rejestracja i wydawanie numerów startowych
Godz. 9.15 Rozpoczęcie drugiego dnia zawodów i start w poszczególnych kategoriach począwszy od najmłodszych
Godz. 13.30 Start grupy Polityków
Godz. 14.15 Rozdanie dyplomów oraz nagród dla najlepszych uczestników zawodów.

Organizatorzy: Anna Paluch poseł na Sejm RP, Ludowy Zespół Sportowy „Szarotka" Chochołów oraz Małopolski Oddział PFRON.

Regulamin
W Memoriale biorą udział dzieci i młodzież z terenu Małopolski, w czterech kategoriach wiekowych oraz osoby z niepełnosprawnością, dorośli i politycy. Zawody w slalomie gigancie będą rozgrywane przez dwa dni, łącznie w siedmiu kategoriach.
Zgłoszenia przyjmowane są do 4 marca br. Formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony www.pifsport.pl. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres:pifsport@interia.pl.

Osoby niepełnosprawne (kategoria 3NA, 3NB, 3NC) celem zgłoszenia chęci uczestnictwa w I Memoriale zobowiązane są wypełnić kartę zgłoszenia dostępną na stronie www.Anna-Paluch.eu i przesłać ją do organizatorów do dnia 04.03.2019 roku na adres: anna.paluch.sejm@gmail.com.
Zgłoszenia uczestników Memoriału są rejestrowane do osiągnięcia limitu 120 uczestników w każdym dniu zawodów, decyduje kolejność zgłoszeń. Każda szkoła może zgłosić najwyżej 15 zawodników. Uczestnicy rejestrują swój udział w dniu zawodów od godziny 8.00 do 9.00 w biurze zawodów.

Organizatorzy zapewniają dyplomy uczestnictwa dla wszystkich uczestników oraz medale i statuetki dla trzech pierwszych zawodników z każdej grupy wiekowej. Ze względu na bezpieczeństwo start zawodników odbywa się obowiązkowo w kaskach ochronnych.

opr.s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl