05.03.2019, 21:19 | czytano: 1880

Karnawał w Wenecji (zdjęcia)

Fot. Michał Adamowski
Ostatnie dni karnawału tym razem nasz fotoreporter Michał Adamowski postanowił spędzić we włoskiej Wenecji. Karnawał na tej urokliwej wyspie należy do jednych z najsłynniejszych na całym świecie i trwa kilkanaście dni.
Jego główne obchody mają miejsce na Placu św. Marka. Tegoroczny festiwal odbywał się pod hasłem “Blame the Moon”, który można by tłumaczyć jako “winę księżyca” lub “obwinienie księżyca”, a więc cała zabawa miała kręcić się wokół 50-lecia lądowania człowieka na srebrnym globie. Właśnie do tego nawiązywało wiele strojów, które mieniły się przeróżnymi soczystymi kolorami w połączeniu ze srebrem i złotem. Ale zabraknąć nie mogło tutaj przede wszystkim tradycyjnych przebrań z epoki – papierowych i porcelanowych masek, peleryn, czy w końcu masek z dziobem, które zostały symbolem Czarnej Śmierci (Dżumy). Pomysłowość ludzi w dobieraniu kreacji nie miała końca.

Ilość strojów i ludzi, którzy odwiedzili Wenecję w miony weekend była naprawdę imponująca. Przebierańcy bardzo chętnie pozowali do aparatu. Najwięcej ich można było spotkać na Placu św. Marka, ale byli też i tacy, którzy pozowali w wąskich uliczkach Wenecji trochę oddalając się od tłumu. Warto wybrać się na kilka dni do Włoch i zobaczyć jak tam postrzegany jest karnawał. To święto radości, uśmiechu i dobrej zabawy połączonej z przepysznym jedzeniem serwowanym w dziesiątkach barów i restauracji na terenie wyspy.
Tekst i zdjęcia Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
:)08.03.2019, 09:19
cudowne zdjecia! dziekujemy!
LA GU (*)NO06.03.2019, 19:26
Jak karnawał to karnawał
Ktoś mi robi brzydki kawał
Bo w Wenecji być marzyłam
Lecz się zaraz obudziłam
Z jakimś Dożą albo Grandem
Być w gondoli na La Grande
Gdy z zachodu przyjdzie cień
Być gdzie jest Most Westchnień
I ta chwila wymarzona
ON i ONA -Mąż i Żona
ON I ONA- ładna parka
Kawka na Świętego Marka
ON I ONA W Campanille
Dzwon jak serce-piękne chwile
Casanova,Daniel Craig
Marco Polo, Johny Depp
Tu Regaty ,Tu Karnawał
To Wenecja i Festiwal
Bo w Wenecji być marzyłam
Lecz się zaraz obudziłam
Jak karnawał to karnawał
Ktoś mi zrobił brzydki kawał ;P)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl