20.03.2019, 10:54 | czytano: 2169

"Policjant, który mi pomógł"

Jeżeli jest policjant, który ci pomógł, zgłoś go do 12. edycji konkursu „Policjant, który mi pomógł”.
Wiemy jakie znaczenie ma reakcja policjantów na wezwanie do "awantury domowej" - jeśli jest dobrze przeprowadzona, a dalsze działania konsekwentne to może być początkiem końca dramatu w rodzinie. Od ponad 15 lat przyglądamy się jako organizacja pozarządowa działaniom Policji w tym obszarze i wiemy, że coraz częściej osoby pokrzywdzone mówią pozytywnie o pracy policjantów - świetnie wykonujących swoje obowiązki i konsekwentnie stosujących procedury prawne. Takich policjantów chcemy nagradzać i popularyzować ich postawy w całym środowisku Policji.
Celem konkursu jest:

- podkreślenie roli policjantów w systemie przeciwdziałania przemocy w rodzinie;
- wsparcie policjantów podejmujących wzorowe działania i osobiście zaangażowanych w pomoc osobom krzywdzonym;
- zwiększenie motywacji policjantów do podejmowania skutecznych działań w tym obszarze;
- promowanie postaw i umiejętności dobrze służących ochronie ofiar przemocy w rodzinie

Procedura zgłaszania policjantów do konkursu trwa do 31 maja 2019 r.

Zgodnie z regulaminem konkursu, zgłoszenia policjanta może dokonać osoba indywidualna, instytucja lub organizacja. Natomiast laureatów konkursu (5 osób) wybiera Kapituła, w skład której wchodzą pracownicy Ogólnopolskiego Pogotowia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia”, laureaci ostatnich trzech edycji konkursu oraz przedstawiciel Biura Prewencji KGP. Typowanie kandydatów odbywa się na podstawie 12. edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Komendanta Głównego Policji, zaś sama uroczystość wręczenia wyróżnień zostanie wpisana w Centralne Obchody Święta Policji. szczegółowej analizy uzasadnień zawartych w formularzach zgłoszeniowych.
Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać na adres: pogotowie@niebieskalinia.pl lub pocztą na adres: „Niebieska Linia”, 02-121 Warszawa, ul. Korotyńskiego 13.

Formularz można pobrać na stronie: www.policjant.niebieskalinia.pl, gdzie również widnieje regulamin konkursu.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
komentarze
jeja21.03.2019, 18:00
Lepiej by ich może zmotywowały premie za szybki dojazd i sprawną reakcję na zgłoszenie. A nie jakis konkurs jednorazowy. Oni w statystykach powinni miec kto i ile robi, i kto sie najbardziej wykazał w danym miesiącu, czy roku. W takim konkursie może wygrac jakis jednorazowo pomocny, bo go akurat ktos tam zgłosi, a inny, który cały czas stara sie dobrze pracowac, moze byc pominięty. A tak swoją drogą... kto pamieta (i kto pyta w ogóle) jak sie nazywa policjant, który przejeżdża w sprawie awantury?
Stary21.03.2019, 09:26
Policjant Ci pomoże buahahahaha....
Ubiera mundur i wydaje mu się że jest Bogiem, a nie zwykłym krawężnikiem. Lub zatrzymuje na drodze Podhalan bo zatrzymać z innego województwa to strach żeby koło pióra nie narobili...

On Ci pomoże... chyba do trumny szybciej wskoczyć...
@;-)21.03.2019, 08:43
mi bardzo pomogli bo zwolnili miejsce na BP:-)))))))))))))
To ja złodziej20.03.2019, 21:40
Znam takich którzy chcą za wszelką cenę starają się zaszkodzić. Prosisz takiego o pomoc a on z robi z ciebie oprawcę i próbuje zastraszyć. Nie wszyscy ale jakiś procent pseudofunkcjonariuszy wykorzystuje to że ma mundur czyli nadużywają władzy. Nie zawsze krzykiem i zastraszaniem zdominować można drugiego człowieka bo czasem można się lekko przejechać. Komuna padła więc zmiencie sposób pracy na normalny. Pozdrawiam tych mądrych i normalnych policjantów.
ja20.03.2019, 13:41
A do której Edycji zgłaszać Policjanta który nie pomógł?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl