20.03.2019, 12:54 | czytano: 3162

LIST: Krajobraz przy Wielkiej Krokwi (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. "W ostatnią piękną, pogodną niedzielę wybrałem się na spacer ulica Piłsudskiego pod skocznię i to co zobaczyłem w końcowym odcinku tej ulicy przed Wielką Krokwią po jej prawej stronie, to zjeżyło mi włos na głowie" - pisze nasz Czytelnik.
I wyjaśnia: "Mało, że brud, to jeszcze poprzewracane ogrodzenia. Zresztą nie tylko ze starości, ale i z braku o nie troski właścicieli. Miejsce to nie wygląda na bezludne, bo co kilka kroków stoją tam różnego kalibru punkty gastronomiczne i handlowe, w większości obskurne i zaniedbane. Myślę, że włodarze miasta musieli dawno tu nie zaglądać, a nie zagląda tu także chyba Straż Miejska, bo zamiast spacerować i doglądać porządku, wozi się na okrągło samochodem po Krupówkach. Oczywiście Krupówki to bezwzględnie centrum miasta, ale ulica Piłsudskiego to także ważne miejsce - bo jest tu skocznia, a w niedzielę akurat było tu dużo spacerowiczów i sympatyków skoków narciarskich - bo odbywał się tam Konkurs Pucharu Kontynentalnego.
Jestem wyrozumiały: że to wiosna, jeszcze gdzieniegdzie śnieg leży, ale te zaniedbania to nie efekt ostatniego czasu. Moim zdaniem nie tak winny wyglądać ulice, obiekty handlowe i posesje Zakopanego w takich miejscach" - podsumowuje swój list.

s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
proszę i błagam21.03.2019, 20:27
Takiego burdlu nawet zdjęcia nie pokazują . Byłam tam dziś i faktycznie nie tylko włosy mi stanęły dęba i nie tylko na głowie . Brud syf i malaria. może niektórzy lubią się bawić w takim bajzlu i na nich to nie działa . Na mnie zadziałało , a zwłaszcza te wstrętne "punkty handlowe' Zjedzenie czegokolwiek z takiej budy , to od razu działa na człowieka odwrotny odruch wymiotny . Panie Burmistrzu niech pan zrobi z tym szybko porządek i zmobilizuje odpowiedzialnych o systematyczne sprzątanie w tym miejscu , a nie tylko okazyjne A budy usunąć , albo wprowadzić jednolite i estetyczne jeszcze przed sezonem , chć sezon w tym miejscu trwa cały rok na okrągło ..Proszę i błagam o to
m m21.03.2019, 17:52
Można by poprawic to i owo, ale ja tam tragedii jakiejs, co by miała aż "jezyć włos na głowie", jakoś nie widze...
pełna mobilizacja21.03.2019, 07:15
Dwa udane Sylwestry i wszyscy heppy zadowoleni i poklepani po barkach zadowoleni i uspokojeni. Już nic nie trza robić . Jedynie telewizja , wywiady i spokój błogi . A tu takie kwiatuszki zamiast krokusów rosną w mieście jak grzyby po deszczu. Takich miejsc to i ja mogę dostarczyć Panom redaktorom kilka i będzie się działo ,a całą Polskę .I kto wie czy się nie zmobilizuję .
obserwator od środka20.03.2019, 22:48
Bangladesz w Zakopanem . Nie zwalajcie na turystów , bo z nich czerpiecie dutki. To jest wasz bałagan , bo jesteście nastawieni jedynie na kasę , a nie na porządek i na troskę o porządek. To są zaniedbania z długiego okresu , to nie jest efekt jednodniowego zaniedbania . To jest brak troski o porządek Gdzie właściciele , gdzie Straż Miejska, gdzie służby miejskie , gdzie władze Wszyscy patrzą przez palce .
jaga220.03.2019, 17:11
Do bez stronny. Nie szanujesz ludzi brudasie . Pewno wnet spłyniecie z falami g.... .
Góralka20.03.2019, 15:59
Zakopane umiera przez nie ogarniętych turystów którzy jada nie po to by podziwiac piękno gór i okoloc tylko po to by dewastować i niszczyc wszystko jak leci .....Wstyd mi za Was ludziska zero szacunku dla innych zero rozumu , potem pretensje ze Zakopane brudne ....a kto niszczy ???kto brudzi???
Bez stronny20.03.2019, 15:24
A wiesz ze ma swojej działce mogę mieć nas.... I nic do tego nie. Macie to po co halo
staszek20.03.2019, 13:39
Zakopane to już umarło tam nie ma po co jechać .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl