22.03.2019, 09:48 | czytano: 1951

Rodzinne zwiedzanie Muzeum Podhalańskiego w Nowym Targu

Wśród osób odwiedzających Muzeum Podhalańskie im. Czesława Pajerskiego w Nowym Targu mieszczącego się w zabytkowych wnętrzach ratusza, znaczną grupę stanowią rodzice z dziećmi i seniorzy.
Szczególnie wiele takich odwiedzin ma miejsce w okresie ferii zimowych czy podczas wakacji. Są nimi głownie turyści, którzy coraz częściej zatrzymują się w Stolicy Podhala i korzystają z bogatej oferty turystycznej miasta, w tym właśnie z propozycji przygotowanych przez muzeum.
Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, ale także mieszkańców regionu, którzy wielokrotnie pytali o możliwość promocyjnego zwiedzania placówki, od początku roku wprowadzony został nowy rodzaj biletu tzw. Bilet Rodzinny. Kierowany jest on do rodziców z trójka niepełnoletnich dzieci ale też (2+4 i 2+5). Cena takiego biletu wynosi 30 zł.

Muzeum Podhalańskie przygotowało również ofertę specjalną skierowaną do mieszkańców Nowego Targu. Jak się bowiem okazje, mimo ponad swojej 50-letniej działalności nadal znaczna część nowotarżan nie wie o istnieniu w stolicy Podhala placówki muzealnej. W celu zmiany tego niekorzystnego trendu muzeum przygotowało specjalną ofertę skierowana właśnie do mieszkańców naszego miasta. Każdy mieszkaniec miasta, który odwiedzi do końca kwietnia 2019 r. placówkę będzie mógł ją zwiedzić w promocyjnej cenie tj. biletu ulgowego 5 zł.

Źródło: Muzeum Podhalańskie, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
nK22.03.2019, 21:28
Należy promować muzeum a nie rozkład mszy kościelnych w wiatach autobusowych. Trzeba wyjść z ofertą . Ksiądz umie a Wy nie? To po co chodziliście do szkoły. Trzeba też przyznać że Wy tam na Krzywej to bardziej służycie klerowi aniżeli mieszkańcom miasta. Co można zauważyć w wielu przypadkach. Dlatego mieszkańcy (ja tak odczuwam) nie lubią własnego miasta. Bardziej będą szkodzić aniżeli służyć miastu.
baciok22.03.2019, 20:01
Problem w tym że maszyna drukarska nie działa. Grześ wybudował muzeum dla jednego niedziałającego eksponatu. Poszły 4 mln zlotych
j&p22.03.2019, 14:37
Witam -- jaka to jest "bogata oferta turystyczna"?
urlopowicz22.03.2019, 13:47
Co brakuje na opał? Macie maszynę drukarską. Zawsze możecie dodrukować pieniędzy. W budynku z okrągłymi schodami tylu "mundrych".Kiedy umyjecie autobusy miejskie. Będąc w zeszłym roku na urlopie mało co nie ......
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl