23.03.2019, 12:42 | czytano: 3527

List. "Widok tego miejsca powinien zawstydzać obywateli"

Fot. Czytelnik
NOWY TARG. "Dzisiaj przechodziłem placem między Podhalańską a Szaflarską – widok tego miejsca powinien zawstydzać „obywateli” pozbywających się swoich śmieci w ten właśnie sposób oraz władze samorządowe, które odpowiadają za utrzymanie porządku w mieście" - pisze w liście do redakcji nasz czytelnik.
Przed kilkunastoma dniami na Podhale 24 jeden z czytelników umieścił kilka zdjęć ukazujących sterty śmieci zalegające w pobliżu dworca autobusowego. Przed dwoma tygodniami wysłano do porzuconych w miejscu publicznym substancji żrących osoby do tego nie przygotowane, co stało się przyczyną tragedii! Dzisiaj przechodziłem placem między Podhalańską a Szaflarską – widok tego miejsca powinien zawstydzać „obywateli” pozbywających się swoich śmieci w ten właśnie sposób oraz władze samorządowe, które odpowiadają za utrzymanie porządku w mieście. Zakupienie specjalistycznego pojazdu i wielka uroczystość, której nieodłącznym elementem było poświęcenie tego nabytku nie wystarczy!


Część sfotografowanych śmieci można zidentyfikować – to są usunięte z tablicy reklamowej stare banery, nie jest więc trudno trafić do firmy zajmującej się tą działalnością. Jednak problem dzikich wysypisk i ogólnego zaśmiecenia miasta zaczyna interesować burmistrza Watychę i jego podwładnych, gdy zmuszają ich do tego publikacje w lokalnych mediach i interwencje w Urzędzie Miasta. Róbmy więc zdjęcia, publikujmy je, wysyłajmy skargi do UM, może w ten sposób zmusimy odpowiednie służby do troski o porządek w mieście".

Czytelnik
komentarze
turbacz25.03.2019, 17:54
W czwartek, piątek sprzątane byly przejscia dla pieszych i chodniki na ul.Sikorskiego koło Kubicza i sklepu meblowego.Załuje,że nie miałem aparatu fotograficznego.To skandal by za nasze podatki wynajmowac taki sprzęt i takiego bezmyślnego operatora.
Kazali piach zamiatac to zamiatał.Szczotka na wysokich obrotach usuwała piasek z jednej strony jezdni na drugą.Tuman kurzu z dala wyglądał jak dym. Kto zleca takie bezmyślne sprzątanie na sucho.Zero pojemnika na ten usuwany piach.wiatr mu pomagał!!!!!
wigry-325.03.2019, 17:45
Smieci śmieciami a ta obskurna hala po zajezdni PKSu jak długo będzie straszyć przy wjeździe do miasta od strony zachodniej?
Coś niebywałego.!!!!!!!!!
A ten budynek byłego przystanku kolejowego przy scieżce pieszo-rowerowej na tyłach kombinatu to do kogo należy? To kolejna ruina "przyozdabiająca" miasto.
Blokus25.03.2019, 10:27
@Wiesiek z Jurgowa
Chłopie odwal się od ludzi z bloków bo akurat mamy boksy na śmieci i tam się je wyrzuca. Wszelakie worki walnięte byle gdzie pochodzą w większości z domów prywatnych, wiadomo co się da spalić to spalą a resztę z "partyzanta" po cichu do samochodu i sru to do lasu lub do fosy przy drodze.
Ola24.03.2019, 22:42
Porządnie posprzątać rynek bo pełno piachu i żwiru i po to wszyscy płacimy podatki żeby Nowy Targ wyglądał tak jak powinno wyglądać miasto powiatowe a nie zapyzialy zascianek
Obserwator24.03.2019, 18:06
Czytelnik, który to przysłał ewidentnie ma na celu skrytykować i obczernić burmistrza. Mądry człowiek od zaraz dostrzeże ten atak. :D
Jak sądzę, przeciwnik Pana burmistrza pewnie nawet nie pofatygował się powiadomić o tym władze samorządowe - czyli urząd Miasta mając okazję do ataku politycznego w mediach... nic dodać nic ująć...
Nie jestem mieszkańcem tego miasta ale was pouczę drodzy nowotarżanie: za porządek w mieście odpowiadają wszyscy,tak samo jak w każdej miejscowości, a nie tylko władze samorządowe. Nie jest to wina burmistrza czy radnych, że jakieś śmieci leżą po Nowym Targu tylko was wszystkich, bo to wy mieszkacie w tym mieście i wy wyrzucacie śmieci (nie biorąc wszystkich do jednego worka). I myślę, że miasto byłoby dużo piękniejsze gdyby tak każdy mieszkaniec podszedł wziął napotkany śmieć i wyrzucił do najbliższego kosza - raczej nic by się takiej osobie nie stało. Tak sądzę, że nawet włos by z głowy nie spadł jakby się ktoś pochylił. Co ciekawe autor zdjęć miał siłę robić zdjęcia :D
Wiesiek z Jurgowa24.03.2019, 17:46
Zgadzam się z no elo w 100%. Nie pomoże najlepszy włodarz ani żadne straże. Mieszczuchy to brudasy i flejtuchy jakich mało... KAŻDY powinien posprzątać za sobą i nie było by problemu. Ale nie chce się blokusom bo uważają że są stworzeni do wyższych celów i ze się im służba należy. Ohydni jesteście miastowi ! I wara od ludzi ze wsi bo pewnie się zaraz do wiejskich przywalicie. I za kundlami sobie posprzątajcie te kupska które zostały po zimie... ***
czytelniczka24.03.2019, 17:11
Dzisiaj przechodziłam przez Rynek ten widok powinien przerażać
To anty wizytówka naszego miasta .Gdzie władze samorządowe które
odpowiadają za utrzymania porządku w mieście.
+jaja jak berety24.03.2019, 00:47
EKO PATROL w Nowym Targu - jedna osoba. Koń by się uśmiał
wyborca podatnik23.03.2019, 22:03
Z tego co wiem to właśnie za skuteczność zostali zlikwidowani i na pewno nie tęsknią za taką robotą. Na szczęście miasto ma teraz ochrońców środowiska i eco patrol. W końcu jest jasne kto za co odpowiada.
HłeHłe23.03.2019, 21:21
@andersen- nie burmistrz zaśmiecił, ale to jego urząd utrzymują mieszkańcy m.in. w tym celu, żeby dbał o porządek. Zgadzam się że część tubylców to zwykłe brudasy, ale kto niby ma po nich sprzątać?
@hihi- straż została zlikwidowana nie dlatego że była niepotrzebna, ale dlatego że - co oczywiste - przeciętny Polak niechętnie podporządkowuje się prawu i skoro zaistniała możliwość zlikwidowania jednej ze służb to prawo egzekwujących, to wszelkiej *** zagłosowały za likwidacją. Dziś mamy obrazki jak z Mogadiszu. Dziękujemy panie burmistrzu, to pana zasługa!
podatnik23.03.2019, 21:17
A kto miał realizować zadania likwidowanej straży? Policja? Naprawdę myślicie że policja ma się tym zajmować? Pan radny likwidator powinien w formie referendum zdecydować co dalej po likwidacji. Może zapytać mieszkańców czy potrzebne są diety dla radnych za sesje i komisje. To ważny spoleczny problem.
avivat23.03.2019, 20:25
Drogi Czytelniku (autorze)
Jak myślisz, że to kogoś ruszy lub się tym syfem przejmie, to się bardzo mylisz. Niestety.
hihi23.03.2019, 16:21
@haha
Tyle lat nie ma straży a strażnicy dalej z nudów klepią komentarze. Jeżeli była by skuteczna to by istniała dalej. Z resztą jak miało działać coś stworzone z dziadków z wykształceniem co najwyżej średnim bez jakiegokolwiek przygotowania merytorycznego. A najlepiej im wychodziło wożenie radnych i pilnowanie uroczystości kościelnych.
no elo23.03.2019, 16:18
Czytam komentarze i jak zwykle robi się niedobrze. Wiecie kto jest winny tych śmieci? Może was zdziwię - WY NOWOTARŻANIE! Nowotarżanie którzy są brudasami i nie potrafią dbać o czystość w miejscach publicznych.

Tego nie załatwi najlepszy burmistrz czy setki mandatów od Policji. Albo się jest fleją albo kulturalnych i wychowanym człowiekiem
haha23.03.2019, 14:30
Jak się zlikwidowało Straż Miejską, to nie ma kto pilnować. Straż Miejska wsadziła mandat i właściciel musiał posprzątać, a teraz nie ma komu.
Może by tak Burmistrz i Pan Radny Fatla z kolegami, którzy przyczynili się do likwidacji SM, zrobili patrole i zidentyfikowali takie miejsca a potem Pan Burmistrz posprząta.
andersen23.03.2019, 14:11
Znowu Burmistrz winny bo zaśmiecił!!:)Jednak wśród nas jest wielu brudasów!!:(Taka prawda!Te śmieci na zdjęciu zalegają tam już od dłuższego czasu!Nie są wizytówka naszego Miasta:(
Wyborca23.03.2019, 12:47
Watychę interesują tylko bale i wstążki. Tak zasyfionego i źle zarządzanego miasta nie było. Klapa za klapą.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl