27.03.2019, 16:10 | czytano: 3665

TV Suche Nowiny, czyli telewizja w szkole

Fot. Archiwum szkoły
W liczącej 80 uczniów Szkole Podstawowej im. Antoniny Tatar w Suchem działa telewizja.
Pomysłodawczynią uruchomienia szkolnej telewizji była nauczycielka wychowania przedszkolnego i wychowawca zerówki Anna Konkol. Zaczęła ona funkcjonować w listopadzie ub. roku. Na ogłoszenie o naborze do redakcji szkolnej telewizji odpowiedziało 12 uczniów. To z nich wyklarował się 8-osobowy skład, który tworzy comiesięczne wydania. - Chcieliśmy zrobić coś nowego, ciekawego, innego niż gazetka szkolna, coś co zainteresuje uczniów. Stąd pomysł szkolnej telewizji, której nie ma w okolicy – mówi Anna Konkol.
Za kamerę służby uczniom aparat fotograficzny, a wyposażeniem studia jest pudło po starym telewizorze. Cały potrzebny sprzęt nauczycielka i jej podopieczni zorganizowali własnymi siłami.

Efektem pracy redakcji są regularne wydania szkolnej telewizji. Do tej pory powstało 10 odcinków, które są emitowane na szkolnym Facebooku i w serwisie YouTube.pl, a od niedawna także na stronie www.suchenowiny.pl. Bohaterami programów byli m.in. ratownicy Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, wójt gminy Anita Żegleń, mieszkańcy wsi. Uczniowie relacjonują sukcesy swoich kolegów, zapraszają do kina i teatru oraz na ciekawe wydarzenia, prezentują atrakcje wsi np. siłownię albo lokalnych twórców, pokazują jak ciekawie i aktywnie spędzać czas.

- Cieszę się, że uczniom spodobał się ten pomysł i tak mocno się angażują w robienie telewizji – dodaje Anna Konkol.

Szkolną TV tworzą: Krystian Skupień, Kasia Staszel, Justyna Chowaniec, Karolina Chowaniec, Ewelina Skupień, Kuba Suski, Marcin Łowisz i Oliwia Stoch.
Próbkę ich pracy można obejrzeć tutaj:r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl