02.04.2019, 20:14 | czytano: 1840

Rozstrzygnięto plebiscyt "Decydujesz, pomagamy"

zdj. arch. Wolnościowego Podhala
Do piątej edycji programu Tesco i Fundacji Tesco "Decydujesz, pomagamy" zgłoszone zostały dwa projekty z Nowego Targu. Jeden dotyczył młodych sportowców drugi - ochrony powietrza w Mieście. MMKS zdobył 1 000 zł, a Wolnościowe Podhale - 3 000 zł. Czek od organizatorów odebrał skarbnik stowarzyszenia Mateusz Krzysztof.
Projekt Miejskiego Młodzieżowego Klubu Sportowego Podhale Nowy Targ - Wychowani przez sport! obejmuje trzy elementy: organizację turnieju na zakończenie sezonu 2018/19 wraz z przeprowadzeniem akcji edukacyjnej, która zachęci jak najwięcej młodych mieszkańców regionu do trenowania sportu oraz zapewnienie nowym adeptom niezbędnego sprzętu i opieki trenerskiej w trakcie stawiania pierwszych sportowych kroków. Zarówno turniej, akcja edukacyjna, jak i treningi odbędą się pod okiem doświadczonych trenerów, którzy zadbają o odpowiedni rozwój dzieci.
Z kolei Wolnościowe Podhale zgłosiło projekt pt. "Ochrońmy nasze dzieci przed smogiem!"

Obejmuje on dwa etapy. W ramach pierwszego z nich, zakupione zostaną oczyszczacze powietrza na rzecz jednego z nowotarskich przedszkoli. Drugi etap, obejmować będzie przeprowadzenie (przy współudziale dzieci) akcji edukacyjnej, której odbiorcami będą wszyscy mieszkańcy miasta. Dzięki realizacji projektu, uda się zapewnić zdrowszą przestrzeń dla jego najmłodszej społeczności, a także uświadomić starszych o skali problemu.

Oba projekty przygotował Mariusz Wcisło, członek zarządu MMKS Podhale i współzałożyciel Wolnościowego Podhala.

s/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl