11.04.2019, 18:27 | czytano: 876

XIV Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej w Zakopanem. Zgłoszenia do 23 kwietnia

Już wkrótce w Zakopanem odbędzie się czternasta edycja Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…” (10-12 maja). Młodzież z różnych stron Polski będzie mogła tu pogłębiać swoją wiarę, rozwijać talenty oraz czerpać z nauki i przykładu świętego życia św. Jana Pawła II.
Zgłoszenia przesyłać można jeszcze do 23 kwietnia. Termin został przedłużony, warto więc wykorzystać zbliżający się świąteczny czas na przygotowanie konkursowych prac.
Hasło tegorocznej edycji Festiwalu brzmi: "Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu" – są to słowa Ojca Świętego, które wygłosił podczas Mszy św. w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r. Festiwal jest przede wszystkim odpowiedzią na papieskie słowa „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie” i upamiętnia wizytę Jana Pawła II w Zakopanem w czerwcu 1997r. Tradycyjnie już obejmuje dziedziny sztuki takie jak muzyka i teatr, natomiast nowością są w tym roku film i fotografia. We wszystkich kategoriach odbywa się konkurs, a także ciekawe warsztaty. Podczas festiwalowych wydarzeń uczestnicy nie tylko poznają życie i nauczanie Świętego Jana Pawła II, ale także czeka na nich wiele atrakcji, koncertów i spotkań.

- Zachęcamy szczególnie do spróbowania swoich sił w dwóch nowych kategoriach - podkreślają organizatorzy. -Konkursowe zadanie fotograficzne polega na pokazaniu okiem aparatu miejsc związanych z Janem Pawłem II, a filmowe na przygotowaniu wywiadu z osobą, która brała udział w pielgrzymce lub osobistym spotkaniu z Janem Pawłem II. Dzięki temu młodzież będzie mogła odkrywać ślady i znaki św. Jana Pawła II w swoim najbliższym otoczeniu i w opowieściach bliskich – nie tylko te materialne, ale przede wszystkim duchowe. W ramach Festiwalu dla zakwalifikowanych uczestników zostaną zorganizowane warsztaty fotograficzne i filmowe. Wykładowcy Instytutu Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie przygotują dla młodzieży profesjonalną kamerę ze statywem i mikrofonem oraz profesjonalny aparat. Będą uczyć pracy przed kamerą oraz montowania materiałów filmowych. Warto więc skorzystać z możliwości zdobycia nowych umiejętności i doświadczeń oraz spotkać rówieśników, którzy mają podobne pasje i wartości.

Organizatorem festiwalu jest Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Tegoroczny Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej objęli Honorowym Patronatem:
Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz i Arcybiskup Metropolita Krakowski Marek Jędraszewski.
Szczegółowe informacje i regulaminy na stronie: www.festiwale.zakopane.pl/2019/festiwal-chrzescijanski

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl