12.04.2019, 12:40 | czytano: 1202

Grupa Podhalańska GOPR podsumowała sezon zimowy

Ostatnie stacje narciarskie na terenie działania Grupy Podhalańskiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego skończyły pracę, a ratownicy wstępnie podsumowali sezon ratowniczy.
W zimowym sezonie goprowcy pełnili dyżury ratownicze na stacjach: Kasina SKI, Rusin-Ski, Ski Lubomierz, Beskid Spytkowice Ski, Góra Chełm Myślenice, Limanowa Ski Łysa Góra, Stacja Narciarska, Laskowa-Ski, Czorsztyn-ski Kluszkowce i PKL Palenica.
- Zanotowaliśmy 663 akcje ratownicze. W większości przeważały urazy kończyn (złamania, skręcenia), zranienia. Niestety wiele razy byliśmy wzywani do cięższych urazów -utraty przytomności, kręgosłupa czy miednicy. Wiele razy wzywaliśmy Zespoły Ratownictwa Medycznego oraz śmigłowiec - informują ratownicy. - Niestety część wypadków była spowodowana zderzeniami narciarzy i brawurową jazdą. Zalecamy zachować ostrożność podczas jazdy oraz stosować się do Kodeksu FIS. Bezpiecznego szusowania w sezonie 2019/2020 - kończą.

oprac. r/ GP GOPR
komentarze
Do Kacper14.04.2019, 15:17
Tak przewrotnego wytłumaczenia trudno wymyślić. Moje myślenie nie jest
"typowym myśleniem górala", chociaż bardzo pasujące też do górali, bo praktyczne. Tak myśli każdy w Polsce, zwłaszcza słuchający relacji z akcji ratunkowych i zastanawia się ile pomocy było z powodu błędu a ile z powodu głupoty(ta zresztą kosztuje najwięcej, bo często życie). Nic na świecie nie jest za darmo(zwłaszcza gdy się tak głosi), ja pytałem zwyczajnie o końcowy rachunek udzielonych pomocy. I tyle.
rat14.04.2019, 09:00
ZERO. Kupując bilet na wyciąg płacisz sam za pomoc która musi być Ci tam udzielona.
Kacper14.04.2019, 01:38
Suma sumarum oczywiście typowe myślenie górala. Dudki są najważniejsze. Człowiek jest istotą która często popełnia błędy i niestety nie da się tego uniknąć. Nasz region jest finansowany przez turystów którym czasem zdarzy się wpadka i musimy z tego wyłożyć pieniądze bo jednak za coś płacą przyjeżdżając tutaj i wydając ogromne sumy na nie zbyt wysokie standardy w stosunku do ceny ( która w krajach zachodnich bywa o wiele niższa np. w Austrii )
suma sumarum12.04.2019, 20:20
No to ile nas ta niektórych beztroska połączona z głupotą - kosztowała?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl