12.04.2019, 15:13 | czytano: 862

Międzynarodowy certyfikat jakości dla Festiwalu "Barokowe Eksploracje"

Fot. Materiały prasowe
Festiwal "Barokowe Eksploracje", organizowany od 2011 roku przez stowarzyszenie Szczawnicki Chór Kameralny, otrzymał prestiżowy certyfikat jakości przyznawany przez środowisko organizatorów festiwali w Europie - EFFE Label.
Festiwal, którego bazą jest Szczawnica, współpracował z dziesiątkami artystów z wielu krajów Europy oraz z innymi festiwalami w Polsce i za granicą. W ramach Barokowych Eksploracji odbywają się koncerty oratoryjno-kantatowe oraz polskie premiery oper barokowych, jak też podejmowane są oryginalne inicjatywy popularyzujące muzykę barokową wśród dzieci i młodzieży. Festiwal promowany jest przez media ogólnopolskie i międzynarodowe.
Na bazie Barokowych Eksploracji, w 2016 roku narodził się międzynarodowy zespół Baroque Collegium 1685 (chór & orkiestra), który sukcesem koncertował podczas takich festiwali jak Bach200UW, Iubilaei Cantus oraz inaugurował śląski festiwal im. G.Gorczyckiego. w 2018 roku zespół podjął współpracę artystyczną ze światowej klasy autorytetem wykonawstwa wokalnej muzyki baroku, holenderskim basem Peterem Kooij.

Przyznany Festiwalowi znak firmowy EFFE Label to przede wszystkim certyfikat wysokiej jakości, który jest ważną informacją dla odbiorców i sponsorów festiwali, a także dla mediów i przedstawicieli lokalnych samorządów. Certyficat to sygnał, że Festiwal należy do grupy wyjątkowych i innowacyjnych wydarzeń kulturalnych na mapie Europy.

- Certyficat EFFE Label znajdzie się na materiałach promocyjnych kolejnych dwóch edycji „Barokowych Eksploracji.” Na razie mozolnie walczymy o środki na ich organizację… działamy w bardzo małym ośrodku więc pozyskanie środków od sponsorów jest bardzo utrudnione. Budżety poszczególnych edycji, budujemy w oparciu o granty przyznawane w konkursach dotacyjnych, również tych lokalnych. Jest to niestety obarczone dużym ryzykiem i niewiadomą ale mamy nadzieję, że podobnie jak do tej pory, zostaniemy zauważeni przez grantodawców i uda się zorganizować kolejne edycje Festiwalu, godne przyznanego certyfikatu. Muzyczne plany mamy wspaniałe i już nie możemy się doczekać spotkania z naszą publicznością podczas kolejnych wydarzeń Barokowych Eksploracji - mówi Agnieszka Żarska, pomysłodawczyni i dyrektor artystyczny Barokowych Eksploracji oraz Baroque Collegium 1685.

Tekst: SCK, oprac. r/
Zobacz pełną wersję podhale24.pl