14.04.2019, 09:00 | czytano: 1189

Parkourowcy z Pienin w czołówce

Członkowie drużyny "FromGym2Street" odnieśli nie lada sukcesy w Mistrzostwach Polski, które odbyły się w Radlinie na Śląsku.
FG2S zrzesza młodych ludzi z Pienin i okolic ćwiczących parkour - dyscyplinę sportową polegającą na pokonywaniu przeszkód architektonicznych w biegu przy użyciu wyłącznie własnego ciała.
W Silesia Samurai VIII – International – Radlin 2019, wystartowała trójka parkourowców z Pienin. Rafał Ziajkiewicz z Tylmanowej zdobył złoty medal w kategorii "Trick Battle", czyli „bitwie” na tricki. Jak wyjaśniają członkowie "FromGym2Street", typowe zawody dla ludzi uprawiających Tricking. To w uproszczeniu połączenie sztuk walki z akrobatyką. Ziajkiewicz zdobył też brązowy medal w "Beat The Gate - Freestylowe Bitwy Parkoura".Swojego kolegę, zdobywając srebrny krążek wyprzedził w tej dyscyplinie Martin Pierzchała z Krościenka. - Jeśli chodzi o Beat the Gate, to zawody, w których chodzi o to, żeby efektywnie i efektownie przemieszczać się po przeszkodach znajdujących się na torze. Oceniana jest tutaj głównie trudność wykonywanych tricków oraz ogólną estetykę pokazu – mówi Pierzchała.

Kolejny sukces odniósł Tobiasz Paluch z Tylmanowej. Zajął on trzecie miejsce w „Break Special Technique" – techniki specjalnej rozbić płyt drewnopodobnych.

js / fot. arch. drużyny FG2S
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl