22.04.2019, 13:14 | czytano: 4481

Koncert Wielkanocny nowotarskich chórzystów (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. W Poniedziałek Wielkanocny Chór Gorce wystąpił w kościele parafialnym pw. św. Jadwigi Królowej. Koncert był - według zapowiedzi - pierwszym z cyklu występów wielkanocnych.
Koncert przygotowany został przez Joannę Szczerbę, z pomocą Doroty Żmudy. Chórem dyrygowała Joanna Szczerba.
Zwykle Miejski Nauczycielski Chór Gorce śpiewał w czasie Triduum Paschalnego w jednej z nowotarskich parafii. Tym razem padł pomysł zaprezentowania w formie samodzielnego koncertu, pieśni sakralnych wykonywanych w okresie wielkanocnym. Gorce śpiewały w czasie mszy świętej o godz 11.prezentując między innymi fragmenty Mszy Góralskiej Tadeusza Maklakiewicza oraz Nieszporów Maryjnych Janusza Korczaka. Na organach akompaniowała siostra dyrygentki - Agnieszka Szczerba.

Po mszy, w czasie koncertu Gorce śpiewały radosne pieśni sakralne, których słuchała i które oklaskiwała liczna publiczność. Po brawurowo wykonanym na zakończenie Laudate Dominum Chór Gorce dostał owację na stojąco. W połowie koncertu został odczytany fragment Orędzia Wielkanocnego "Urbi et orbi" Jana Pawła II z 1979 roku.

Gościnność księdza Henryka Paśko, proboszcza parafii św.Jadwigi Królowej i wspaniały śpiew chóru Gorce złożyły się na ten świetny pierwszy koncert wielkanocny.

hp, s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
fan muzyki chóralnej24.04.2019, 22:09
@chórzystka: z wami zawsze tak jest ,ze nigdy nic nie wiadomo , bo często gdzie staniecie , to od razu koncertujecie i nie chodzi by ze zrozumieniem czytać , bo z tekstu to nie wynika , podobnie jak i z waszych wielu poprzednich "koncertów' , spontanicznych i w miarę dobrych mimo ,że spontanicznych .
Chórzystka24.04.2019, 11:37
Szanowny' fanie chóralnej muzyki.'
Wyjaśniam. Śpiewali w czasie Mszy Świętej na chwałę Panu, a po Mszy Świętej - czwarty akapit w tekście- odbył się koncert.
Wystarczy czytać ze zrozumieniem
A podobało się, fanowi chóralnej muzyki', śpiewanie Chóru Gorce?
fan chóralnej muzyki23.04.2019, 13:21
T o jak to było na prawdę? Zrobili koncert czy brali udział w oprawie Mszy Świętej i śpiewali na chwałę Panu Bogu , czy przyszli w po koncertować dla relaksu ? Nie bardzo rozumiem tego dualizmu koncertowego , ale u nich zawsze tak jest , że nigdy nic nie wiadomo , kiedy oprawa nabożeństwa , a kiedy koncertowanie ?Tak mają świeckie chóry , nie tylko nowotarskie .
Zobacz pełną wersję podhale24.pl