26.04.2019, 11:37 | czytano: 1320

W długi weekend przez Biały Dunajec bez korków

Arch. Podhale24.pl
W związku z długim weekendem, nastąpią zmiany w organizacji ruchu przy moście na zakopiance w Białym Dunajcu. W piątek 26 kwietnia o godz. 17 zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i dostępne będą pasy jezdni w każdym kierunku. Ruch wahadłowy wróci w poniedziałek.
Od poniedziałku 29 kwietnia od godz. 7.30 do wtorku 30 kwietnia godz.17.00 trwały będą roboty i ruch odbywał się będzie wahadłowo z sygnalizacją świetlną.

Od wtorku 30 kwietnia od godz. 17.00 zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i wprowadzony będzie ponownie ruch dwoma pasami, czyli w każdą stronę bez przeszkód do czwartku 2 maja do godz. 7.30.
O godziny 7.30 w czwartek 2 maja ponownie zostanie wprowadzony ruch wahadłowy na czas prowadzenia prac, czyli do godz.17.00.

W czwartek 2 maja od godz. 17.00 zlikwidowany zostanie ruch wahadłowy i wprowadzony będzie ponownie ruch dwoma pasami, czyli odbywał się będzie w każdą stronę aż do 6 maja do godz. 7.30.

W poniedziałek 6 maja od godz.7.30 ponownie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy i wznowione prace.

Zawężenie wprowadzone jest od końca mostu (okolice zjazdu do sklepu „Żabka”) do granicy zakresu rozbudowy DK47 (po stronie Zakopanego, km 32+120).

Ponowne wprowadzenie ruchu wahadłowego związane jest z robotami przy budowie:

- kanalizacji deszczowej,

- chodników,

- zatoki autobusowej,
- muru oporowego oraz rozbudowie skrzyżowań i wzmocnieniu jezdni DK47.

Ruch wahadłowy będzie już obowiązywał do zakończenia wszystkich prac czyli do 15.06.2019 r.

Prace, które jeszcze są wykonywane wchodzą do zakresu większej inwestycji, budowy mostu w Białym Dunajcu wraz z przebudową odcinka DK47

Zakres inwestycji obejmuje:

- przebudowę odcinka drogi krajowej nr 47 zgodnie z zakresem przedstawionym na planie zagospodarowania, zamieszczonym w koncepcji,
- przebudowę istniejących dróg w zakresie kolizji z DK47,
- budowę obiektu inżynierskiego zgodnie z załączoną koncepcją ,
- budowę mostu tymczasowego dwukierunkowego wraz z dojazdami na czas budowy nowego mostu,
- rozbiórkę istniejącego mostu przez rzekę Biały Dunajec oraz rozbiórkę mostu na potoku Młynówka,
- wykonanie murów oporowych na dojazdach od strony Krakowa w celu ubezpieczenia korpusu drogowego,
- budowę systemu odwodnienia terenu, w tym urządzeń odwadniających korpus
drogowy: rowy drogowe, kanalizację deszczową, urządzenia podczyszczające,
- przebudowę kolidujących urządzeń i sieci istniejącej infrastruktury pod i nadziemnej: urządzeń teletechnicznych i energetycznych, sieci wodociągowych, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, sieci gazowych, urządzeń melioracyjnych, hydrologicznych i innych,
- budowę oświetlenia drogowego,
- wykonanie zabezpieczenia antygraffiti,
- wykonanie zabezpieczenia antykorozyjnego,
- wykonanie oznakowania drogi dk 47 i dróg związanych oraz wyposażyć te drogi w urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego, m.in. w bariery ochronne.

13 kwietnia 2016 r. została podpisana umowa pomiędzy GDDKiA Oddziałem w Krakowie a Przedsiębiorstwem Inżynieryjnym IMB-Podbeskidzie ze Skoczowa, na zaprojektowanie i budowę nowego mostu. W marcu 2018 r. rozpoczęła się budowa mostu tymczasowego, na który przełożono ruch, rozebrano stary most i przystąpiono do budowy nowego. 21 grudnia 2018 r. nowy most przeszedł pomyślnie próby obciążenia. W sobotę 22.12.2018 r. przejechali po nim pierwsi kierowcy.

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
komentarze
Chłop nie skrobcie sie po jajach , tylko do roboty26.04.2019, 15:31
Skończylibyście te remonty. Nie wydaje się wam ,ze się to potwornie ślimaczy? a jak by tak pracować na trzy zmiany , to byłoby nie do 13 maja , a jedynie do 5 maja i po bólu ? Raz skończyć i basta . Boicie się ,ze roboty nie będziecie mieli? jest tyle roboty ,że i Ukraińcom nie zabraknie , a dziurawych dróg ile czeka na was
Zobacz pełną wersję podhale24.pl