30.04.2019, 19:42 | czytano: 1512

Sukces Orawian (zdjęcia)

Fot. Andrzej Habina
W dobrych humorach wrócili Orawianie im. Heródka do Lipnicy Wielkiej z XI Międzykulturowego Festiwalu „Zagłębie i Sąsiedzi” w Dąbrowie Górniczej, gdzie zajęli kilka czołowych miejsc.
Prezentując swój nowy program lipniczanie zdobyli drugie miejsce w kategorii dziecięcy zespół taneczny (7-13 lat). Tę samą lokatę zajęła również zespołowa dziecięca kapela ludowa rywalizująca w kategorii dorosłej pod przewodnictwem kierownika grupy Eugeniusza Karkoszki. Co ciekawe, w nagrodzonej, czteroosobowej kapeli wystąpiły trzy zdolne, nastoletnie uczennice Szkoły Podstawowej nr 4 w Lipnicy Wielkiej. Pierwsze miejsce wywalczyła z kolei dorosła grupa śpiewacza.

Orawianie wzięli także udział w warsztatach rękodzieła ludowego. Wykonane prace dzieci zabrały ze sobą na pamiątkę udanego wyjazdu.

Kierownik zespołu bardzo dobrze ocenia udział swoich podopiecznych w tegorocznej edycji festiwalu: „Był to nadzwyczaj udany wyjazd (…) Orawianie po raz kolejny godnie zareprezentowali nasz region przypominając, że nasza kultura jest piękna i ciągle żywa!”.

W sumie w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej wystąpiło około pięćdziesiąt grup w różnych kategoriach. Grand Prix festiwalu otrzymał Zespół Regionalny Dolina Popradu.
Tekst i zdj. Andrzej Habina
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl