02.05.2019, 20:42 | czytano: 1858

34. Przegląd Zespołów Regionalnych "Małe Bajania" (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak
W Bukowiańskim Domu Ludowym rozpoczęły się „Małe Bajania” czyli gminny przegląd zespołów regionalnych. Występują w nim górale z Jurgowa, Rzepisk, Czarnej Góry, Brzegów, Bukowiny Tatrzańskiej, Białki Tatrzańskiej, Lesnicy i Gronia.
W uroczystości otwarcia uczestniczyli miedzy innymi przewodniczący Rady Gminy Bukowina Tatrzańska Władysław Piszczek oraz wójt Gminy Andrzej Pietrzyk i vice wójt Maria Kuruc.
Bartek Koszarek - dyrektor Domu Ludowego w Bukowinie Tatrzańskiej - o imprezie mówi, że jest to spotkanie młodych, dzieci i młodzieży, którzy pasjonują się folklorem, muzyką i tańcem oraz śpiewem. Małe Bajania mają przygotować dzieci do udziału w dorosłych konkursach. Mają oswoić ich ze sceną i dać motywację do dalszych ćwiczeń.

W Bukowinie dzieci prezentują się całymi zespołami. Pokazują programy z treścią, na przykład zabawy na polanie czy w izbie. Są też indywidualne konkursy jak konkurs tańca, instrumentalistów, prymistów, kapel i grup śpiewaczych. Posłuchać można również występów solowych śpiewaków.

pk/zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Baca miescon04.05.2019, 08:59
W Jurgowie i innych spiskich dziedzinach mieszkają Spisoki, a nie Górale przestańcie kłamać.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl