06.05.2019, 16:37 | czytano: 2534

Gmina Czorsztyn rozpoczęła sezon turystyczny

W sobotę 4 maja br. w czorsztyńskim amfiteatrze zainaugurowano sezon turystyczny. Pomimo kapryśnej aury, która co roku próbuje przeszkodzić organizatorom w rozpoczęciu sezonu, festyn odbył się w rytm folkowej muzyki góralskiej oraz rockowego brzmienia.

Impreza, której głównym organizatorem jest Centrum Kultury Gminy Czorsztyn rozpoczęła się tradycyjnie góralską nutą. Na scenie pojawił się zespół „Lubań” z Kluszkowiec, który żwawą muzyką i śpiewem zapraszał do udziału w festynie. Po nim, głośno rozbrzmiewały dźwięki trąbek, puzonów, klarnetów i wielu innych dętych instrumentów, które razem łączyły się w skoczne utwory wygrywane przez Orkiestrę Dętą z Maniów.


Podczas gdy na scenie pojawiały się kolejne zespoły: Hajnica z Ochotnicy Dolnej czy GLASSPOL z Poznania młodsi uczestnicy imprezy korzystać mogli z bezpłatnej strefy animacji: dmuchanych zamków i zjeżdżalni.

Festyn, podczas którego można było nie tylko pośpiewać, potańczyć ale także popróbować lokalnych potraw przygotowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Czorsztyna trwał do późnych godzin nocnych. Najwytrwalsi witali bowiem rozpoczęty sezon wraz z „Kudłatym” – DJ-em!


O atrakcje dla mieszkańców i przebywających nad Jeziorem Czorsztyńskim gości zadbali Wójt Gminy Czorsztyn, Centrum Kultury Gminy Czorsztyn i Mieszkańcy Czorsztyna.


Podczas otwarcia sezonu przeprowadzono także akcję „Zakup Cegiełkę” , z której środki przekazane zostały na rzecz druhów z OSP Czorsztyn. W imieniu jednostki Prezes OSP Czorsztyn składa serdeczne podziękowania każdemu, kto wspomógł jednostkę wrzucając symboliczna złotówkę.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
komentarze
rma07.05.2019, 08:29
Ochotnica Dolna - Hajnica, czy to taki problem dla autora poprawnie napisać nazwę zespołu?
LS07.05.2019, 05:50
Hajnica z Ochotnicy Dolnej
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl