07.05.2019, 21:45 | czytano: 2512

III Festyn Rodzinny w Zębie (zdjęcia)

Fot. Andrzej Kubatek
Festyny Rodzinne w Zębie to impreza promująca zdrowy tryb życia i wspólne spędzanie czasu. Tak było również 1 maja na placu szkoły położonej najwyżej w Polsce. Na całość siedmiogodzinnej imprezy złożyły się koncerty, występy, pokazy, konkursy rodzinne, prezentacje i zawody, a tym razem wszystko w ramach inauguracji hucznych obchodów 400-lecia wsi Ząb.
Otwarcia festynu dokonali dyrektor szkoły, Piotr Malinowski oraz wicewójt gminy Poronin, Stanisław Bafia. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił najpierw Mały Zbójnicek, a potem dorosła część utytułowanego zębiańskiego zespołu z „Weselem Góralskim”. Potem sceną zawładnęli utalentowani wychowankowie szkoły, którzy śpiewali, grali i tańczyli. Młodzi aktorzy z koła teatralnego działającego w szkole zaprezentowali także oryginalną wersję „Kopciuszka”. Były konkursy rodzinne, mini zoo, malowanie twarzy, prezentacje nowych strażackich wozów z OSP Bustryk i Ząb, pyszne wyroby Koła Gospodyń Wiejskich oraz zlot motocyklistów. Gościem III Festynu Rodzinnego była też Katarzyna Węglarz. To wokalistka z Nowego Targu, która w 2015 r. znalazła się w ogólnopolskim finale programu Aplauz stacji TVN wraz ze swoją mamą. Od tego czasu sporo koncertuje pod pseudonimem Kortney. W środę w Zębie wystąpiła w duecie z utalentowanym gitarzystą Łukaszem Rajskim. Bez wątpienia jedną z głównych atrakcji był wystep Beti & Bobass tribute to Tina Turner. To koncert, w którym królowały piosenki słynnej na całym świecie artystki urodzonej w USA. Muzycy rodem z Podhala wykonali najbardziej znane hity piosenkarki. Na koniec do zabawy zagrała jeszcze wszystkim kapela Zodyma, której część muzyków także jest absolwentami zębiańskiej szkoły.
Organizatorami festynu byli Szkoła Podstawowa w Zębie, Rada Rodziców, zespół Zodyma, Gmina Poronin, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Zespół Zbójnicek, Związek Podhalan – Oddział Ząb oraz Ochotnicze Straże Pożarne z Zębu i Bustryku.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/ zdj. Andrzej Kubatek
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl