15.05.2019, 14:30 | czytano: 3313

Jubileusz "Milusioków" (zdjęcia)

Fot. Szymon Pyzowski
NOWY TARG. Grupa Regionalna "Milusioki", działająca przy Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo Opiekuńczych oraz stowarzyszeniu "Dasz Radę", świętowała na deskach Miejskiego Ośrodka Kultury jubileusz 10-lecia istnienia.
Podczas koncertu jubileuszowego z "Milusiokami" wystąpili goście m.in. Hanna Chowaniec-Rybka z kapelą. Były też Trebunie-Tutki i Megitza. Obecni byli przedstawiciele miasta, powiatu, Związku Podhalan. Członkom zespołu błogosławił ks. Władysław Zązel. Do "Milusioków" z gratulacjami i życzeniami ustawiła się długa kolejka gości. Finałem były medale dla opiekunów, członków oraz jubileuszowy tort. Potem świętowanie przeniosło się do karczmy Zadyma w Szaflarach.
Zespół góralski dla dzieci niepełnosprawnych intelektualnie powstał 10 lat temu z inicjatywy ówczesnej wicedyrektor Małgorzaty Chowaniec. Grupa prowadzona przez Renatę Knap dostarcza jego członkom zabawy i nauki, tak potrzebnej w ich rozwoju, a publiczności dużych wzruszeń. Jak podkreślają opiekunowie zespołu, nauka jest długa, a nierzadko trudna, ale efekty przynoszą wielką satysfakcję jednym i drugim. Docenieniem pracy są też występy i sukcesy, jakie odnosi nowotarska grupa.

Dziś w MOK-u ruszył tymczasem, związany z jubileuszem, III Ogólnopolski Festiwal Artystyczny Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej.

oprac. r/ zdj. Szymon Pyzowski
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl