20.05.2019, 13:57 | czytano: 1613

Bieg o Puchar Rektora PPWSZ w Nowym Targu (zdjęcia)

zdj. Michał Bachulski
NOWY TARG.Juwenalia w tym roku zakończył VII Bieg o Puchar Rektora PPWSZ. Ze względów organizacyjnych start został przeniesiony z nowotarskiego rynku przed budynek uczelni, co spowodowało wydłużenie trasy na obu dystansach.
Na liści startowej znalazło się blisko 70 zawodników. Na dystansie głównym 11 km zwyciężył Michał Talaga z Mszany Dolnej a najszybszą kobieta już po raz trzeci była Mirosława Witowska z Zakopanego. Na dystansie 5 km jako pierwszy na mecie zameldował się Robert Kidoń z Lipnicy Małej oraz Nikola Komorowska z Zakopanego.
Najszybszymi studentami na dłuższym dystansie byli Beata Lis i Maciej Lańda, natomiast na krótszej trasie Anna Plucińska i Marcin Gondek.

Już tradycyjnie impreza poprzedzona była Biegiem Integracyjnym z Handicap’em, w którym uczestniczyły niepełnosprawne dzieci i dorośli – podopieczni Fundacji Handicap Zakopane.

Organizatorem imprezy był Zakład Wychowania Fizycznego i Sportu oraz KU AZS PPWSZ przy współpracy z Urzędem Miasta Nowy Targ oraz dzięki wsparciu finansowemu JM Rektora PPWSZ, firmy CRAFT i Eco Flores.

Pełne wyniki:
http://sport-timing.pl/pomiar-czasu/content/uploads/2019/05/wyniki-5-km-open.pdf
http://sport-timing.pl/pomiar-czasu/content/uploads/2019/05/wyniki-11km-open.pdf

opr. ZWFiS, zdj. Michał Bachulski
zobacz także
komentarze
adam20.05.2019, 17:41
Super bieg. Fajna organizacja.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl