21.05.2019, 14:27 | czytano: 1448

XVII Olimpiada Notarialna

W Nowym Targu, w dniach 23-26 maja, odbywać się będzie XVII Olimpiada Notarialna. Weźmie w niej udział 410 notariuszy z 10 krajów.
PROGRAM XVII OLIMPIADY NOTARIALNEJ:
Nowy Targ Mszana Dolna 23-26 maja 2019 roku

Organizator: Izba Notarialna w Krakowie
Patronat: Krajowa Rada Notarialna

CZWARTEK 23 maja 2019:

od godz. 16.00 - przyjazd uczestników, zakwaterowanie w Nowym Targu i Szaflarach ,
od godz.19.00 - kolacja

PIĄTEK 24 maja 2019:

od. godz. 7.00 do 8.00 - śniadanie
godz. 8.15 - wyjazd na stadion sportowy Nowy Targ
godz. 9.00 przygotowanie uczestników do Olimpiady
godz. 9.30 otwarcie Olimpiady, defilada uczestników poszczególnymi Izbami Notarialnymi, występ Orkiestry, wspólne zdjęcie uczestników Olimpiady
od godz. 10.30 zawody sportowe w następujących dyscyplinach:

turniej piłki nożnej
godz. 11.00 – ćwierćfinał Warszawa - Kraków
godz. 12.00 - ćwierćfinał Słowacja – Katowice
godz. 13.00 - ćwierćfinał Łódź – Ukraina
godz. 14.00 - ćwierćfinał Poznań – Węgry
godz. 16.00 - półfinał - zwycięzca II i III meczu
godz. 17.00 - półfinał – zwycięzca I i IV meczu
Mecze odbywają się 2 x 20 minut systemem pucharowym, zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału, zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce, pokonani o III miejsce, pokonani w ćwierćfinale zajmują miejsca od V.

turniej piłki siatkowej mężczyzn
- godz. 11.00 – runda wstępna / boisko nr 1 / Wrocław – Katowice
- godz. 11.00 – runda wstępna / boisko nr 2 / Poznań – Sankt Petersburg
- godz. 11.45 – runda wstępna / boisko nr 1 / Ukraina - Gdańsk
- godz. 11.45 – runda wstępna / boisko nr 2 / Białystok – Rzeszów
- godz. 12.30 – runda wstępna / boisko nr 1 / Łódź – Kraków
- godz. 12.30 – runda wstępna / bosko nr 2 / Lublin - Bułgaria
- godz. 13.30 – I ćwierćfinał / boisko nr 1 / Słowacja – zwycięzca meczu
Wrocław – Katowice
- godz. 13.30 – II ćwierćfinał / boisko nr 2 / zwycięzca meczu Poznań – Sankt
Petersburg i Ukraina – Gdańsk
- godz. 14.15 – III ćwierćfinał / boisko nr 1 / zwycięzca meczu Lublin –
Bułgaria – Warszawa
- godz. 14.15 – IV ćwierćfinał / boisko nr 2 / zwycięzca meczu Białystok –
Rzeszów i Łódź - Kraków
- godz. 15.15 – I półfinał - zwycięzca II i III ćwierćfinału / boisko nr 1 /
- godz. 15.15 – II półfinał - zwycięzca I i IV ćwierćfinału / boisko nr 2 /
- godz. 16.15 – mecz o III miejsce / boisko nr 1 /
- godz. 17.00 – mecz o I miejsce / boisko nr 1 /
Mecze odbywają się do dwóch zwycięskich setów /do 25 w secie/ systemem pucharowym , zwycięzcy meczów rundy wstępnej przechodzą do ćwierćfinału, następnie zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału , zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce ,pokonani o III miejsce , pokonani w rundzie wstępnej i ćwierćfinale zajmują miejsca od V –XII,
/ zawody będą się odbywać w hali sportowej w Nowym Targu Szkoła Podstawowa nr 4 os. Niwa 4c/
turniej tenisa stołowego
- od godz. 11.30 - turniej systemem pucharowym do 2 przegranych
/ zawody będą się odbywać w hali sportowej Gorce w Nowym Targu Aleja Tysiąclecia 74 /
turniej tenisa ziemnego
Kobiety, mężczyźni - gra pojedyncza,
od godz. 11.00 na kortach w Nowym Targu – cztery korty /uczestnicy po otwarciu Olimpiady o godz. 10.45 zostaną przewiezieni ze stadionu sportowego/ - system pucharowy /losowanie par odbędzie się na stadionie/
/Uwaga! – gra pojedyncza kobiet i mężczyzn odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat/
turniej szachowy
od godz. 11.00 system szwajcarski

pływanie
godz. 10.45 - 50 m - styl dowolny kobiet
godz. 11.05 - 50 m - styl dowolny mężczyzn
godz. 11.25 - 50 m - styl klasyczny kobiet
godz. 11.45 - 50 m - styl klasyczny mężczyzn
godz. 12.05 - 200 m - styl dowolny kobiet
godz. 12.25 - 200 m - styl dowolny mężczyzn
godz. 13.00 - sztafeta mieszana 4x25 metrów kobiet i mężczyzn
/Uwaga! 50 m stylem dowolnym kobiet i mężczyzn odbędzie się w dwóch grupach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat/
- zawody odbywają na pływalni w Nowym Targu ul. Ewry 4 , uczestnicy po otwarciu Olimpiady o godz. 10.15 zostaną przewiezieni ze stadionu sportowego/
lekkoatletyka
Eliminacje
godz. 16.00 - 100 m kobiet
godz. 16.30 - 100 m mężczyzn
Do finału kwalifikują się zwycięzcy poszczególnych eliminacji / sobota /
/Uwaga! – biegi na 100m kobiet i mężczyzn odbędą się w dwóch grupach wiekowych: do 45 lat i powyżej 45 lat/
Finały
      - godz. 11.30 - 800 m kobiet
      - godz. 12.00 - 1500 m mężczyzn
      - godz. 16.30 - sztafeta 4x100 m Rad Izb Notarialnych /2 kobiety i 2 mężczyzn/
      - godz. 17.00 - 400 m kobiet
      - godz. 17.30 - 400 m mężczyzn
      - godz. 11.00 - pchnięcie kulą mężczyzn (5 kg)
godz. 12.00 - pchnięcie kulą kobiet (4 kg)
godz.16.00 - skok wzwyż kobiet
godz. 16.30 - skok wzwyż mężczyzn
Zawodnicy wykonują po 3 próby.

sport na wesoło
godz. 16.00 - podnoszenie ciężarka (kobiety 10 kg, mężczyźni 17,5 kg)
godz. 16.00 - rzuty do kosza

- godz. 14.00 - 15.30 - obiad na stadionie
- godz. 18.30 – wyjazd autobusami ze stadionu sportowego w Nowym Targu do                          miejsc zakwaterowania
- godz. 20.00 – przejazd z miejsc zakwaterowania na imprezę plenerową w Nowym Targu Restauracja ‘Steskal” ul Ludźmierska 29
                                  konkurs piosenki „Śpiewać każdy może „/ zespół z każdej Izby wykonuje jedną dowolną piosenkę lub wiązankę /
                             - dyskoteka
- godz. 1.00 – powrót autobusami do miejsc zakwaterowania

SOBOTA 25 maja 2019:

godz. 7.00 - 8.00 - śniadanie
godz. 8.15 - wyjazd na stadion sportowy w Nowym Targu
godz. 9.15 - przygotowanie uczestników do zawodów
od godz. 9.30 - dalszy ciąg zawodów sportowych w następujących dyscyplinach:
Koszykówka
godz. 9.30 – runda wstępna Wrocław- Warszawa
godz. 10.00 – runda wstępna Węgry – Ukraina
godz. 10.30 – I ćwierćfinał Słowacja – Gdańsk
godz. 11.00 – II ćwierćfinał Poznań - Łódź
godz. 11.30 – III ćwierćfinał Kraków - Katowice
godz. 12.00 – IV ćwierćfinał zwycięzca meczu Wrocław-Warszawa i
Węgry – Ukraina
godz. 13.00 – I półfinał - zwycięzcy II i III ćwierćfinału
godz. 13.30 – II półfinał - zwycięzcy I i IV ćwierćfinału
godz. 14.30 – mecz o III miejsce
godz. 15.15 – mecz o I miejsce
Mecze 2 x 12 minut będą odbywać się systemem pucharowym ,zwycięzcy meczów rundy wstępnej przechodzą do ćwierćfinału, następnie zwycięzcy ćwierćfinału przechodzą do półfinału , zwycięzcy w półfinale zagrają o I miejsce, pokonani o III miejsce, pokonani w rundzie wstępnej i ćwierćfinale zajmują miejsca od V- X
/zawody będą się odbywać w hali sportowej w Nowym Targu Szkoła Podstawowa nr 4 os. Niwa 4c.

Piłka nożna
godz. 16.00 mecz o III miejsce
godz. 18.30 mecz o I miejsce
Lekkoatletyka
Finały
- godz.10.30 – skok w dal kobiet
- godz. 11.00 – skok w dal mężczyzn
- godz. 12.00 – sztafeta 4 x 400 kobiet
- godz. 12.30 – sztafeta 4x400 mężczyzn
- godz. 16.00 – bieg 100 metrów kobiet
- godz. 16.15 – bieg 100 metrów mężczyzn
- godz. 17.15 – sztafeta 4x100 metrów kobiet
- godz. 17.30 – sztafeta 4x100 metrów mężczyzn

Turniej tenisa ziemnego
             - od godz. 11.00 mikst – na kortach w Nowym Targu, cztery korty sztuczne / system                pucharowy losowanie par odbędzie się na stadionie w piątek 24 maja wraz z                losowaniem gier pojedynczych /

- godz. 14.00 - 15.30 - obiad na stadionie

Sport na wesoło

- godz. 11.00 - Dart / rzutki do tarczy / kobiet i mężczyzn
- godz. 13.00 - sztafeta z przeszkodami / zespoły 4-ro osobowe - 2 mężczyzn i 2                                       kobiety system pucharowy
- godz. 16.30 - przeciąganie liny / zespoły 5-cio osobowe - 3 mężczyzn i 2 kobiety                                       system pucharowy /
- godz. 18.00 - rzuty karne Prezesów lub Wiceprezesów Izb Notarialnych oraz                                        Szefów Reprezentacji Zagranicznych

Brydż
- od godz. 11.00

- godz. 14.00 - 15.00 - przerwa w zawodach, obiad na stadionie
- godz. 20.15 - ogłoszenie wyników, wręczenie medali i pucharów, pokaz ogni                                       sztucznych, kolacja, dyskoteka
- od godz. 00.30 - co godzinę kursują autobusy ze stadionu sportowego w Nowym                                       Targu do miejsca zakwaterowania
              - godz. 2.30 – ostatnie autobusy ze stadionu sportowego w Nowym Targu do miejsca                                       zakwaterowania

NIEDZIELA 26 maja 2019:

- godz. 8.00-9.30 – śniadanie
- zakończenie Olimpiady i wyjazd uczestników

        W zawodach sportowych występują poszczególni reprezentanci Izb Notarialnych (notariusze, zastępcy notariusza, aplikanci) z Polski i zagranicy, według wcześniejszych zgłoszeń poza sportem na wesoło, na które zapisy będą przyjmowane przez sędziów bezpośrednio przed zawodami.
          Powyższy program ma charakter ramowy i zależy od ilości zgłoszonych uczestników oraz drużyn z poszczególnych izb notarialnych w poszczególnych konkurencjach.
          Do rozgrywek piłki nożnej, siatkówki i koszykówki mogą być zgłoszone zespoły z 2 łączonych Izb Notarialnych pod warunkiem że dana Izba nie zgłosiła samodzielnie drużyny.

Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Czesław Szynalik
Zobacz pełną wersję podhale24.pl