23.05.2019, 10:20 | czytano: 3962

Kaskadowy pomiar prędkości - drogówka w akcji

Arch. Podhale24.pl
Dzisiaj w całym kraju policjanci ruchu drogowego prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”.
Główne cele działań to uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną wypadków drogowych, która prowadzi do tragicznych w skutkach zdarzeń, a także wyegzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości.
Funkcjonariusze, w ramach działań, będą prowadzili pomiary prędkości zarówno statycznie, co najmniej dwa punkty pomiaru prędkości na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach – wystawione kaskadowo, jak i dynamicznie przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem.

Szczególnym nadzorem zostaną objęte m. in. miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Niemniej jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Źródło: Policja
komentarze
kierowca24.05.2019, 08:47
Silnik był wyłączony , pokazuje jakies pomiary z odbicia od maski . Stare złomy a oni nadal na nich robią wyniki
Mądry przed, czy po szkodzie?24.05.2019, 08:07
No i po co im to podpowiedziałem, mnie chodziło o motocykle. teraz tylko patrzeć jak mnie zatrzymają :)
pomiarowiec23.05.2019, 20:58
Mierzy prędkość wentylatora chłodnicy.
kierowca23.05.2019, 12:27
Ten radar na zdjeciu powinien juz dawno iść do muzeum. Wystarczy poprosic policjanta przy kontroli by skierował go w strone maski od samochodu i sprawdził jego działanie gdzie na 100% wyskoczy prędkość w granicach 90km/h. Wiem bo sam o to poprosiłem po czym zostałem szybko pouczony za moje niby przekroczenie predkości
Zobacz pełną wersję podhale24.pl