24.05.2019, 20:08 | czytano: 2381

Tymek Mróz o Ameryce Open Cafe

Fot. Piotr Korczak
W lokalu CoWork w Zakopanem odbyła się kolejna edycja spotkania Open Coffe. Tym raz poświęcona była wizycie Tymoteusza Mroza w Stanach Zjednoczonych.
Tymoteusz Mróz, radny Miasta Zakopane oraz prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej Made in Zakopane, w USA gościł na zaproszenie ambasady w ramach amerykańskiego programu rządowego International Visitor Leadership Program.
Podczas VLP wytypowani przez ambasady USA goście odbywają podróż do Stanów Zjednoczonych, aby wziąć udział w przygotowanych programach, które odpowiadają ich zainteresowaniom zawodowym, jak również celom polityki zagranicznej U.S.A. Uczestnicy muszą być obecnymi lub przyszłymi liderami w dziedzinie administracji, polityki, mediów, edukacji, stosunków pracy, sztuki lub biznesu. W poprzednich edycjach programu brali udział m.in. Nicolas Sarkozy, Tony Blair, Beata Szydło, Bronisław Komorowski oraz Donald Tusk.

Podczas spotkania Open Coffe, które tradycyjnie na żywo transmitowane było w internecie, Tymoteusz Mróz opowiedział o podróży i spotkaniach, które odbył w Stanach Zjednoczonych oraz o zaobserwowanych działaniach, które chciałby przenieść na grunt zakopiański - m.in uzależnieniu wysokości dotacji dla instytucji promującej miasto od ilości środków pozyskanych od sponsorów prywatnych.

Całość spotkania obejrzeć można tutaj:pk/zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl