28.05.2019, 09:39 | czytano: 2956

Rodzinny festyn w Niedzicy (zdjęcia)

W niedzielę w gminie Łapsze Niżne odbył się Festyn Rodzinny z okazji Dnia Matki i zbliżającego się Dnia Dziecka. Impreza została zorganizowana przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy.
Dla młodych przygotowano dmuchane place zabaw, można było pomalować twarze w zwierzątka, zrobić bukiet dla mamy lub balonowego kwiatka. Na scenie wystąpił zespół regionalny „Dunajec”, Oddział Przedszkolny z Kacwina, uczniowie ze Szkoły Podstawowej w  Łapszach Wyżnych oraz wszystkim znana grupa Beti & Bobass. Można było podziwiać pokaz sztuk walk Ju-Jitsu i zumby.
Dużym zainteresowaniem cieszył się Konkurs Talentów, podczas którego uczestnicy prezentowali śpiew, grę na instrumentach muzycznych oraz taniec .

Nagrody zdobyli:
I miejsce -  Julia Milaniak- śpiew,
II miejsce – Mariola Pierwoła – śpiew,
III miejsce – Klaudia Sołtys – śpiew
dwa wyróżnienia: Mateusz Mondel – śpiew, grupa taneczna ALVARO.
Nagrodę Publiczności zdobył Mateusz Mondel.

Podczas festynu można było wesprzeć akcję charytatywną „Wspieramy Martynkę” – na ten cel udało się zebrać prawie 3000 zł.  Do akcji włączyli się uczniowie  z Zasadniczej Szkoły Zawodowej  w Niedzicy, którzy przygotowali słodkie smakołyki, a uczniowie z Gimnazjum w Łapszach Niżnych przygotowali kawę, herbatę i ciastka. Natomiast seniorzy z Pienińskiego Domu Pobytu Dziennego w Niedzicy, przeznaczyli na akcję charytatywną własnoręcznie wykonane przedmioty.

jd/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl