30.05.2019, 10:36 | czytano: 2838

Piekielnicki Dzień Dziecka (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek
Z okazji Dnia Dziecka już trzeci rok z rzędu w Piekielniku zorganizowany został festyn dla najmłodszych. Impreza nazwana przez organizatorów Piekielnickim Dniem Dziecka przyciągnęła ogromną liczbę uczestników.
- Do ostatniej chwili impreza stała pod znakiem zapytania. Wszystko przez długotrwałe opady deszczu, które zamieniły nasz stadion w gąbkę nasączoną wodą. Na szczęście ekipa osób tworzących to wydarzenie nie dała za wygraną i udało się nam przenieść imprezę na plac przy remizie OSP – komentuje Jakub Dyrcz, jeden z inicjatorów wydarzenia. – Okazuje, się, że lokalizacja była strzałem w dziesiątkę i miejmy nadzieję, nie jest to ostatnie wydarzenie zorganizowane przez nas w tym miejscu.
Organizatorom udało się przygotować dla najmłodszych mnóstwo atrakcji. Wśród nich uwielbiane przez najmłodszych dmuchane miasteczko, konkursy i zabawy dla dzieci z rodzicami. Dzieci i młodzież z zespołu Piekielnicanie przygotowali występ tańca i śpiewu, a uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Podszklu wystawili przedstawienie pt. „Bajka o sennej nutce”. Druhowie lokalnej jednostki zaprezentowali również dwa pokazy, pierwszy z nich dotyczył niebezpiecznych sytuacji w domu, podczas którego zaprezentowali m.in. co stanie się jeśli chcielibyśmy ugasić rozgrzany olej wodą. W drugim zasymulowano pożar budynku wraz z ewakuacją poszkodowanych.

Tegoroczna jak i poprzednie edycje to efekt współpracy Związku Podhalan oddział w Piekielniku, Ochotniczej Straży Pożarnej w Piekielniku, Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Piekielniku oraz Wspólnoty Urbarialnej. Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczny IV Piekielnicki Dzień Dziecka.

Jakub Dyrcz, zdjecia Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
vicky31.05.2019, 13:21
Brawa dla wszystkich organizatorów OSP Piekielnik, Szkoła Podstawowa Piekielnik i Związek Podhalan oddział Piekielnik.
edek30.05.2019, 20:56
Piekna inicjatywa! Brawo Jakub!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl