01.06.2019, 19:05 | czytano: 1668

Francuzi najlepsi w wyścigu kolarskim z metą w Bukowinie Tatrzańskiej

Reprezentacja Francji wygrała pierwszy etap kolarskiego ORLEN Wyścigu Narodów UCI Nations Cup – drużynową jazdę na czas. Pierwszy etap to drużynowa jazda na czas z Jurgowa do BUKOVINA Resort.
Krótka, 26-kilometrowa trasa okazała się bardzo wymagająca. Kolarze musieli pokonać między innymi Ścianę HARNAŚ, Czarną Górę i finałowy podjazd w Bukowinie Tatrzańskiej.
Jako pierwsza na trasę wyruszyła Reprezentacja Polski w składzie Marceli Bogusławski, Piotr Pękala, Mateusz Kostański, Karol Wawrzyniak, Jakub Murias i Szymon Krawczyk. Przez dłuższy czas to Biało-Czerwoni byli punktem odniesienia dla kolejnych drużyn. Na mecie Polacy uzyskali rezultat 42:49, który ostatecznie dał im czternaste miejsce. - To była najtrudniejsza czasówka drużynowa w moim życiu. Bardzo ciężka trasa, sztywne podjazdy. Mało czasu na odpoczynek, nawet na zjazdach. To nasza pierwsza drużynowa czasówka, więc wyciągniemy wnioski i będziemy walczyć – mówił na mecie Jakub Murias.

Najlepszy czas uzyskali kolarze Francji, którzy cieszyli się ze zwycięstwa etapowego i z lidera klasyfikacji indywidualnej, którym został Clement Champoussin. – Piękna, ale bardzo wymagająca trasa z trudnymi podjazdami. Wspinaliśmy się właściwie od samego startu. W ORLEN Wyścigu Narodów startuje wiele bardzo silnych drużyn narodowych i wiedzieliśmy, że nikogo nie można lekceważyć. Musieliśmy jechać na sto procent od startu do mety. Doskonale współpracowaliśmy i dzięki temu udało się wygrać – powiedział Clement Champoussin. Francuzi zwyciężyli z czasem 40:17. Drudzy Duńczycy uzyskali rezultat 40:41, a trzeci Belgowie 40:46.

W niedzielę odbędzie się drugi etap ORLEN Wyścigu Narodów – wyścig ze startu wspólnego z BUKOVINA Resort do Bukowiny Tatrzańskiej o długości 113 kilometrów. Start honorowy o 12:22. Sponsorem Tytularnym wyścigu jest PKN ORLEN.

Źródło: materiały prasowe, oprac. r/
komentarze
"jak tu żyć?"03.06.2019, 07:10
Za chwilę znowu następny armagedon, który zawdzięczamy władzom samorządowym - wójtom gmin na których Lang upodobał sobie organizowanie wyścigów kolarskich . Kierowcy zablokujmy kiedyś te zabawy Langowi , bo się tu żyć da .
Andrzej02.06.2019, 13:33
a dlaczego to info nie jest w Dziale Aktualności ? Drogi dwa dni pozamykane , nikt nic nie wie

Publikowane były zapowiedzi wydarzenia. Moderator.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl