02.06.2019, 14:00 | czytano: 1684

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego par ze Szczawnicy

Tradycyjnie, jak co roku, w Szczawnicy odbyła się uroczystość jubileuszu 50-lecia pożycia par małżeńskich z terenu miasta i gminy, które w tym roku świętują okrągłą rocznicę ślubu.
Za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin założonych przed pół wiekiem, za wychowanie dzieci, za noce przy nich nieprzespane, za cierpienia, łzy, radość, za każdy siwy włos na ich skroni, jubilaci zostali odznaczeni przez Prezydenta RP medalami.
Słowa uznania pod adresem jubilatów oraz aktu dekoracji dokonał burmistrz Grzegorz Niezgoda w towarzystwie przewodniczącego Rady Miejskiej Kazimierza Zachwiei, sekretarza Tomasza Ciesielki oraz zastępcy kierownika USC Joanny Stychno-Ciesielki.

Jubileusz Złotych Godów świętowali: Alicja i Czesław Ciesielka, Ingeborga i Jan Polaczyk, Maria i Kazimierz Salamon, Wiesława i Wacław Szczepaniak oraz Janina i Stanisław Zachwieja. Nieobecnym, z uwagi na stan zdrowia jubilatom, Czesławie i Feliksowi Walickim życzenia przekazano korespondencyjnie.

Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy, życzenia oraz tradycyjna lampka szampana. Za pomyślność i następne 50 lat we dwoje wzniesiono toast lampką szampana Uczestnicy odśpiewali jubilatom chóralne "Sto lat". Swoim występem uroczystość uświetnił młodzieżowy zespół wokalny Szkoły Podstawowej Nr 2 w Szczawnicy pod kierownictwem Danuty Urban. Po części oficjalnej jubilaci zostali zaproszeni przez burmistrza na wspólny poczęstunek oraz miłą chwilę wspomnień. Wspominano przeżyte nie zawsze łatwe lata, pracę oraz radość z wychowania dzieci, wnuków i prawnuków.

Źródło: Urząd Miejski w Szczawnicy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl