03.06.2019, 20:27 | czytano: 2015

Dzień Dziecka w Instytucie Gruźlicy i Chorób Płuc w Rabce-Zdroju (zdjecia)

1 czerwca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Najmłodsi spędzą go na pełnych zabawy piknikach, zorganizowanych z okazji ich święta. Niestety niektóre dzieci, ze względu na swój stan zdrowia, nie mają takiej możliwości, a ten dzień spędzają w szpitalu.
Dzięki projektowi, zorganizowanemu przez Polskie Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą „Radosny Dzień Dziecka z PEPCO”, dzieci przebywające na oddziałach Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Oddziału Terenowego w Rabce-Zdroju wzięły udział w niecodziennym wydarzeniu.
31 maja w przeddzień Dnia Dziecka, małych i większych pacjentów odwiedziły postacie z bajek i kolorowi klauni, z którymi dzieci spędziły kilka godzin na zabawach, grach, konkursach. Tego dnia mury szpitala zamieniły się w radosny plac zabaw, a na buziach dzielnych pacjentów Instytutu zagościły uśmiechy. Były pokazy tańca, słodkości i drobne upominki dla wszystkich dzieci.

- „Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat” te słowa Janusza Korczaka przyświecają naszym działaniom – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz, wiceprezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą. - Cieszymy się, że choć na chwilę, dzieci mogły zapomnieć o trudach związanych z chorobą i koniecznością przebywania w szpitalu. Bardzo nas też cieszy, ze dzięki wielu ludziom dobrej woli, w tym szczególnym wydarzeniu uczestniczyć mogli nie tylko nasi podopieczni, ale również pozostali mali pacjenci Instytutu.

Za włączenie się w organizację „Radosnego Dnia Dziecka z Pepco” organizatorzy pragną podziękować: Pepco Poland Sp z o.o., dyrekcji Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc Oddział Terenowy w Rabce-Zdroju, Fundacji Pomóżmy marzeniom oraz firmom: Laboratorium Kosmetyczne dr Irena Eris, Matel Poland, Wydawnictwo Znak Sp z o.o. sieć sklepów Adaś z Rabki-Zdroju, Piekarnia Cukiernia Piotr Żarnecki z Nowego Targu, a także tancerzom ze Szkoły Tańca So Beat w Rabce-Zdroju oraz wolontariuszom.

Informacja prasowa, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl