08.06.2019, 11:34 | czytano: 2122

Utrudnienia i darmowe parkingi z okazji niedzielnej mszy papieskiej na Rynku

W związku z obchodami 40. rocznicy wizyty Ojca Św. Jana Pawła II 9 czerwca (niedziela) na Rynku Nowego Targu, zostaną zamknięte dla ruchu ulice: Św. Katarzyny, Szkolna oraz pierzeje Rynku: południowa, północna i zachodnia (nie dotyczy skrzyżowania z ul. Kolejową i ul. Kazimierza Wielkiego).
Urząd Miasta w Nowym Targu informuje, że objazd prowadzić będzie ul. Kościuszki, wschodnią pierzeją Rynku i ul. Szaflarską. W tym okresie wprowadza się ruch dwukierunkowy na pierzei wschodniej ul. Rynek i ul. Szaflarskiej na odcinku od ul. Rynek do ul. Królowej Jadwigi oraz obustronny zakaz postoju na tych ulicach. W tym czasie ruch w obrębie Rynku będzie utrudniony ze względu na zwiększony ruch pieszy.
Uprzejmie prosimy o unikanie parkowania w ścisłym centrum, jednocześnie informujemy o następujących miejscach postojowych:

autobusy- parking przy ul. Kościuszki
samochody osobowe- parking przy Miejskiej Hali Lodowej, parking przy budynku Urzędu Skarbowego oraz w miarę wolnych miejsc- miejsca postojowe w STREFIE PŁATNEGO PARKOWANIA , również będą udostępnione parkingi przy: os. Bereki,
ul. Konfederacji Tatrzańskiej, ul. Targowej, oraz ul. Sikorskiego.

W kulminacyjnym dniu obchodów 40 lecia wizyty Ojca Św. Jana Pawła II w Nowym Targu tj. 9 czerwca, komunikacja MZK będzie całkowicie darmowa. Będzie też funkcjonowała według rozkładu jazdy z dnia roboczego.

Źródło: UM Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
Anna09.06.2019, 09:48
darmowe parkingi w platnej strefie przy ulicach w niedziele .... wow ....i tak sa darmowe w niedziele ......uklon ze strony wladz .....he he
Gg09.06.2019, 08:41
Taki duży kościół mamy nie rozumiem dlaczego koscielna impreza musi się odbywac na rynku
Północna flanka pierzei :)08.06.2019, 15:00
Pierzeja ? ciąg frontowych elewacji budynków ustawionych w szeregu po jednej stronie ulicy lub placu.
Czyli ruch będzie się odbywał wschodnim ciągiem frontowych elewacji budynków ustawionych w szeregu po jednej stronie ulicy i placu.
Super to brzmi. Uczepią się słowa i piszą jak we wszystkich pismach z czerwonymi pieczątkami 1 artykuł na wszystkie przepisy.
Antykler08.06.2019, 14:10
Żeby się nie okazało, że przyjdzie 300 osób...
Zobacz pełną wersję podhale24.pl