11.06.2019, 00:19 | czytano: 3361

Festyn strażacki w Krośnicy (zdjęcia)

zdj. pieniny24
W Krośnicy odbył się Festyn Strażacki z okazji 65-lecia krośnickiej OSP oraz 30-lecia nadania jednostce sztandaru. Podczas uroczystości zostały poświęcone dwa nowe wozy strażackie.
Strażacy wraz z rodzinami rozpoczęli świętowanie mszą św., która odbyła się w kościele św. Józefa Robotnika. Następnie odbyło się poświęcenie wozów bojowych oraz odsłonięcie tablicy pamiątkowej z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, która została zamontowana na ścianie remizy. Podczas uroczystości wręczono medale dla zasłużonych działaczy OSP.
Po południu rozpoczęła się zabawa: występy zespołów, gry i konkursy dla dzieci oraz tańce. Na krośnickiej scenie wystąpił zespół góralsko-romski oraz Hajnica z Ochotnicy Dolnej. Dla najmłodszych przygotowano place zabaw i dmuchańce oraz wata cukrowa i lody. Można było zjeść także potrawy z grilla.

W trakcie festynu odbyła się loteria fantowa. Warto było także zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego na stoisku fundacji DKMS. Na zakończenie można było potańczyć przy muzyce zespołu Grajki oraz przy DJ-u.
Organizatorami festynu byli: OSP Krośnica, Sołtys Krośnicy i Rada Sołecka oraz LKS Krośnica.

JD, ostatnie 10 zdjęć w galerii z arch. zespołu dziecięcego.
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl