11.06.2019, 21:28 | czytano: 2400

Nowy Targ Road Challenge dla dzieci (zdjęcia)

W sobotę 8 czerwca podczas 2. etapu wyścigu Nowy Targ Road Challenge odbyły się współorganizowane przez miasto Nowy Targ zawody rowerowe dla dzieci z roczników 2004-2016.
W tym roku pogoda dopisała. Na starcie zjawiło się 116 małych zawodników. Ich duch walki i chęć rywalizacji, a zarazem radość z jazdy na rowerze, zapewniły całemu wydarzeniu fantastyczną sportową atmosferę. Nowością w tym roku był wyścig na rowerach biegowych dla najmłodszych, w którym wystartowało 25 małych kolarzy.
Jak co roku wyścig toczył się pod hasłem "Dopóki walczysz, jesteś zwycięzca". Każdy młody kolarz otrzymał od organizatora firmy Tatra Cycling Events torbę ze sportowymi drobiazgami oraz dyplom ukończenia zawodów.
Jak na prawdziwy wyścig przystało, zwycięzcy na podium otrzymali puchary i nagrody. Spośród pozostałych dzieci rozlosowano atrakcyjne nagrody.

Podczas trwania zawodów obecna była akcja Bezpiecznie na Rowerze, która wraz z nowotarską policją uczyła dzieci bezpieczeństwa i zasad poruszania się po drogach. Nie obyło się też bez fantastycznych animacji.

Duże podziękowania należą się Piekarni Piotr Żarnecki, Lodziarni Żarneccy, firmie Cisowianka za zadbanie o prowiant i łakocie dla dzieci. Firmom Sawera i Merida Polska, Mini Club Nowy Targ, tor saneczkowy Czorsztyn - Ski oraz Kotelnica Białczańska za nagrody. Firmom Medical Clinic Podhale, Wojas, Żanex i Tomaszowi Żarneckiemu za wsparcie.
O bezpłatne serwisowanie rowerów zadbała firma Sawera z Nowego Targu

mat. prasowy
Zobacz pełną wersję podhale24.pl