12.06.2019, 20:50 | czytano: 2631

W Zakopanem rozdano Eko-Nagrody (zdjęcia)

Fot. Marcin Szkodziński
Liderzy ekologii zostali docenieni i nagrodzeni. Podczas konferencji przyznano statuetki i nagrody pieniężne od 5 tys. zł do 30 tys. zł.
Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zgromadziła w Nosalowym Dworze przedstawicieli Sejmu, naukowców oraz służby, których celem jest pilnowanie i dbanie o przyrodę. Konferencja „Ochrona przyrody, powierzchni ziemi i krajobrazu w kontekście obowiązujących przepisów” odbywała się w dniach 10 – 12 czerwca br.
- Są to bardzo ważne kwestie zwłaszcza na Podhalu, gdzie ceny nieruchomości są wysokie. Teren jako miejsce potencjalnej inwestycji ma dla właściciela konkretną wartość finansową i może ona przysłonić kwestie konieczności ochrony przyrody – mówi Piotr Bąk, starosta tatrzański. - Największą i najlepszą formą ochroną jest wartości. Jeżeli obszary chronione należą do Skarbu Państwa, to jest gwarancja, że będą chronione.

Już pierwszego dnia konferencji wręczono statuetki Eko-Liderom z Małopolski.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
Może Cię zainteresować
komentarze
tur13.06.2019, 06:34
Jakoś nie widać tej ochrony. Masowe inwestycje, deweloperka, brak oczyszczalni ścieków w turystycznych miejscowościach... Za co te nagrody sobie poprzyznawali ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl