18.06.2019, 19:33 | czytano: 1470

43. Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj
Trzy zespoły z naszego regionu uzyskały nominacje do uczestnictwa w 28. Międzynarodowy Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych "Święto Dzieci Gór", który odbędzie się w Nowym Sączu w lipcu 2020 roku. Kwalifikacje do nowosądeckiego festiwalu odbyły się podczas 43. Karpackiego Festiwalu Dziecięcych Zespołów Regionalnych w Rabce-Zdroju.
Nominacje uzyskali: MAŁE PODHALE grupa spiska z Jurgowa z programem „Jak to bemy kopać te grule”, MAŁOLIPNICANIE z Lipnicy Małej z programem „Pasiynie gynsi” oraz MAJERANKI z Chabówki z programem „Przed chałupom”.
W rabczańskim festiwalu, który w weekend odbył się w rabczańskim amfiteatrze, udział wzięło 14 dziecięcych zespołów folklorystycznych z terenu Karpat i Podkarpacia. Prezentowały one folklor dziecięcy Lachów Sądeckich, Górali Nadpopradzkich, Spiskich, Orawskich, Śląskich, Żywieckich, Kliszczackich, Sądeckich, Podhalańskich, Krakowiaków Zachodnich i Pogórza Ciężkowickiego.

Festiwal zorganzowany został przez Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju i Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
zobacz także
Zobacz pełną wersję podhale24.pl