21.06.2019, 20:36 | czytano: 3211

Orawianie zebrali się, by pomóc małej dziewczynce (zdjęcia)

zdj. Łukasz Sowiński
W Zubrzycy Górnej organizowany był Charytatywny Turniej “Zubrzyca Gra dla Neli”.
W turnieju udział wzięło osiem drużyn: Drużyna Neli, Forever Young, Nauczyciele i przyjaciele, TS Podwilk, TS Patroni, Fanatycy, Trampkarze Orawy Jabłonka i FC Żubr. Mecze rozgrywano w systemie grupowym, a następnie po zakończeniu rywalizacji w grupach, najlepsze drużyny stoczyły sportowy bój o prawo gry w finale. Ostatecznie zwycięzcą Charytatywnego Turnieju została drużyna Trampkarzy Orawy Jabłonka, drugie miejsce zajęli TS Patroni, natomiast trzecie przypadło zespołowi TS Podwilk.
Celem zabawy była pomoc w rehabilitacji i leczeniu chorej 4-letniej Neli.

W trakcie turnieju przygotowane zostały liczne dodatkowe atrakcje m.in odbyły się atrakcyjne licytacje, można było wziąć udział w loterii fantowej lub zakupić na kiermaszu przygotowane przez różne osoby przedmioty. Organizatorzy nie zapomnieli również o najmłodszych dla których prowadzone były zabawy, mogły pomalować sobie twarz, lub poskakać, pozjeżdżać na „dmuchańcach”.

W wydarzeniu wzięły również udział Paweł Kid Kidoń - mistrz świata w basketball freestyle i Karolina Wnęk uczestniczka „Big Brother”

- Sukces całego wydarzenia mogliśmy osiągnąć dzięki życzliwości wielu ludzi, to ich ogromna wrażliwość i otwartość na potrzeby drugiego człowieka jest dowodem serdeczności oraz ludzkiej solidarności. Za co wraz z rodziną Neli bardzo dziękujemy - mówią organizatorzy wydarzenia Mateusz Kowalczyk i Sylwia Czorniak.

opr.s/ zdj. Łukasz Sowiński
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Basia21.06.2019, 20:44
Orawa -Wiadomo
Radek motocyklista z 28 letnim stażem21.06.2019, 20:40
Super zabawa
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl