26.06.2019, 14:42 | czytano: 1039

Noc Świętojańska w Krościenku (zdjęcia)

W tym roku Noc Świętojańska upłynęła mieszkańcom Krościenka pod znakiem dobrej zabawy. Gminne Centrum Kultury i Promocji postanowiło w tym celu połączyć dwa wydarzenia - Festyn Parafialny oraz coroczne puszczanie wianków.
Pierwszym punktem wieczoru był występ dzieci z Ochronki oraz zabawy z Misiem Deddy Eddie. Następnie przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentował się zespół regionalny Małe Pieniny. Olbrzymią niespodzianką było przedstawienie pt: „Kopciuszek” w wykonaniu rodziców dzieci uczęszczających do Ochronki w Krościenku. Kulturę góralską przybliżyła zebranym Kapela Jaśka Kubika oraz chór Flisaków Pienińskich. Na zakończenie występów zaprezentował się kabaret Truteń, a następnie Phoenix Group. uraczył widzów widowiskowym pokazem światła. Na bulwarach strażacy z OSP Krościenko oraz OSP Kąty pokazywali sprzęt, jakim dysponują. Wieczorem miało miejsce tradycyjne puszczanie wianków na Dunajcu.
W czasie festynu odbywała się loteria fantowa oraz licytacje, z których dochód zostanie przekazany na potrzeby Ochronki w Krościenku oraz Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

wb
Zobacz pełną wersję podhale24.pl