30.06.2019, 18:16 | czytano: 2179

III Turniej piłkarski im. Tomasza Mikłusiaka (wyniki i zdjęcia)

zdj. Andrzej Habina
Już po raz trzeci na stadionie piłkarskim w Lipnicy Wielkiej rozegrano turniej dla uczczenia pamięci Tomasza Mikłusiaka – zmarłego przedwcześnie na chorobę nowotworową wieloletniego kapitana lipnickiego klubu sportowego Babia Góra.
Po porannej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi Królowej rodzina, zawodnicy i goście udali się na stadion. Następnie po powitaniu zebranych przez wójta Mateusza Lichosyta rywalizację rozpoczęli młodzicy. Wśród nich najlepsi okazali się piłkarze Perfect Skills Academy z Lipnicy Wielkiej, na drugim miejscu uplasowała się Orawa Jabłonka a na trzecim KS Babia Góra.
Do zawodów przystąpiło także sześć seniorskich zespołów. Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobyła drużyna KS Babia Góra, drugie Ekipa z orlika a trzecie Nauczyciele. Mecze z miejscowymi drużynami rozgrywała także reprezentacja Polski księży – aktualni brązowi medaliści Mistrzostw Europy księży, ale tym razem uplasowali się tuż za podium.

Oprócz sportowej rywalizacji uczestnicy i goście memoriału mieli również możliwość udziału w zbiórce krwi oraz w akcji charytatywnej na rzecz osób potrzebujących. Najmłodsi z kolei mogli skorzystać z takich atrakcji jak: dmuchany plac zabaw, malowanie twarzy, loteria fantowa i innych aktywności zorganizowanych przez Przedszkole Bajkowa Kraina.

Wyniki
Młodzicy:
1. Perfect Skills Academy I
2. Orawa Jabłonka
3. KS Babia Góra
4. Perfect Skills Acedemy II
5. KS Babia Góra II

Seniorzy:
1. KS Babia Góra
2. Ekipa z orlika
3. Nauczyciele
4. Reprezentacja Polski księży
5. Załuczne
6. KS Babia Góra II

Tekst i zdj. Andrzej Habina
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl