02.07.2019, 11:12 | czytano: 4054

Orawski Dzień Rodzinny (zdjęcia)

Fot. Jakub Wojtyczek
Na stadionie w Lipnicy Wielkiej odbył się Orawski Dzień Rodzinny, zorganizowany przez Stowarzyszenie Gdzie Dwóch albo Trzech. Jest to impreza charytatywna, której celem była zbiórka dla trzech podopiecznych stowarzyszenia.
O godzinie 12.00 wystartował rajd rowerowy i nornic walking, w których udział wzięło ok. 320 osób. Uczestnicy rajdu rowerowego mieli do wyboru dwie trasy - krótszą ok. 15 km oraz dłuższą ok. 25 km, natomiast trasa nordick walking liczyła ok. 5 km.
Po powrocie z rajdów na stadion sportowy i posiłku regeneracyjnym wszystkim uczestnikom zostały wręczone pamiątkowe medale oraz rozlosowano nagrody tj. cztery rowery, kaski, kijki nornic walking a także vouchery ufundowane przez licznych sponsorów.

Następnie został rozstrzygnięty konkurs rysunkowy pt.: „Kocham rodziców za...”, z rozdaniem nagród dla laureatów poszczególnych kategorii.

Kolejnymi atrakcjami Orawskiego Dnia Rodzinnego był pokaz Orawskiego Klubu Motocyklowego oraz Orawskiej Szkoły Karate. Po raz pierwszy na Orawie odbyły się także zawody w Runballu. Przedstawiona została również całoroczna akcja charytatywna Stowarzyszenia „Łamiemy Bariery” na rzecz osób niepełnosprawnych. Kolejnym punktem programu były zawody z okazji Dnia Ojca z atrakcyjnymi nagrodami dla wszystkich uczestników oraz pokaz iluzjonisty Michała Skubidy.
Niesamowitą atrakcją było również postawienie i wzbicie się balonu PCD Salami z Nowego Targu.

Ok. godziny 19.00 wystąpił na scenie zespół Samłel, a następnie Dj Marek zaprosił do swojej zabawy tanecznej.
Impreza była prowadzona przez znanego i lubianego Irka Bieleninika. Przez cały dzień na stadionie były dostępne gry i zabawy dla dzieci wraz z zjeżdżalniami i animacjami.

Organizatorzy dziękuję wszystkim za obecność i wsparcie naszej inicjatywy i zapraszają w przyszłym roku do Lipnicy Wielkiej.

Materiały prasowe, r/ zdj. Jakub Wojtyczek
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl