04.07.2019, 14:19 | czytano: 2244

Festyn Gminny "Święto miodu" w Spytkowicach (zdjecia)

W Spytkowicach po raz czwarty odbył się festyn gminny pod hasłem „Święto miodu”. Pogoda sprzyjała wspólnemu świętowaniu na świeżym powietrzu.
Obchody „Święta miodu” rozpoczął wspaniały występ orkiestry dętej OSP ze Spytkowic. Następnie z rąk kapitana Roberta Szostka zostały wręczone medale dla zasłużonych rodzin od Wojskowej Komendy Uzupełnień. Po wręczeniu medali, władze gminy uhonorowały nagrodami oraz pamiątkowymi dyplomami najzdolniejszych uczniów spytkowickich szkół podstawowych i gimnazjum za szczególne osiągnięcia w nauce.
Potem rozpoczęła się część artystyczna, podczas której wystąpili: regionalny zespół „Krzesani”, dzieci z grupy wokalnej działającej w GCK, grupa taneczna dzieci z Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach oraz grupa taneczne Fresh Crew z Jordanowa. Na zakończenie części artystycznej wystąpiła Gabrysia Sroka, uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Spytkowicach, która z rąk Wójta Gminy Spytkowice odebrała nagrodę za osiągnięcia wokalne na scenie międzynarodowej, ogólnopolskiej, wojewódzkiej i powiatowej. W przerwach pomiędzy występami prowadzono liczne prelekcje dotyczące pszczół, pszczelarstwa oraz zorganizowano wiele konkursów pszczelarskich z nagrodami ufundowanymi przez pszczelarzy, szkółkę leśną z Nadleśnictwa Nowy Targ, sklep Wir Computers, Termy Chochołowskie oraz rodzinne gospodarstwo pszczelarskie Jacek Sikoń.

Po zakończonej części artystycznej do wspólnej zabawy zagrzewały zespoły ABBA M raz zespół Verdis.

Jedną z atrakcji festynu był pokaz laserowy, który zachwycił wielu mieszkańców. Na zakończenie grał DJ Marek, który bawił publiczność znanymi utworami.

- Dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność, w szczególności pszczelarzom za przyjęcie zaproszenia i chęć dzielenia się z mieszkańcami swoimi dobrodziejstwami - podkreślają organizatorzy. - Również bardzo serdecznie dziękujemy pani Małgorzacie Zając, która przyjechała na festyn końmi ze swej stadniny, by umilić czas najmłodszym darmowymi przejażdżkami. Dziękujemy także grupom występującym za mile spędzone chwile i piękne  przedstawienia oraz tym, którzy przyczynili się do organizacji tej uroczystości. Wszystkim obecnym na festynie dziękujemy za przybycie i już dzisiaj zachęcamy do udziału w następnym święcie.
Organizatorami festynu byli wójt gminy Spytkowice \Ryszard Papanek oraz Gminne Centrum Kultury w Spytkowicach przy współudziale sołtysa, Rady Sołeckiej, Podhalańskiego Zrzeszenia Pszczelarzy oraz Zrzeszenia Pszczelarzy Gorczańskich.

Źródło: organizatorzy, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
s04.07.2019, 16:26
Brawo Gabrysia
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl