10.07.2019, 13:51 | czytano: 2408

Festyn "Lato w Hubie" pełen słońca i dobrej zabawy

zdj. organizatora
W przepięknej scenerii pól i pagórków sołectwa Huba odbył się coroczny festyn „Lato w Hubie”. Impreza ta organizowana przez Dyrektora Gminnego Centrum Kultury w Maniowach, Wójta Gminy Czorsztyn, Koło Gospodyń oraz OSP w Hubie obfitowała zarówno w gości, jak również wiele atrakcji.
Na przybyłych gości czekały kulinarne smakołyki, którymi gospodynie Huby częstowały każdego, kto miał ochotę popróbować miejscowych oscypków, czy kołocy. Na młodszych, którzy od lokalnej kuchni wolą łakocie czekał Miś Pieninek, który ochoczo rozdawał cukierki. Zresztą z myślą o najmłodszych uczestnikach imprezy zorganizowano strefę animacji oraz gier podczas, których dzieci oraz młodzież pochwyciła skakanki, hula hop oraz inne sprzęty w dłoń i żwawo wzięła udział w zabawie.
Na starszych czekały atrakcje w postaci występów regionalnych m.in. muzyka zespołu „Lubań” z Kluszkowiec, występ Zespołu „Małe Pieniny” z Krościenka n/D czy Grupa Śpiewacza Polskiego Stowarzyszenia Flisaków Pienińskich. Głosy flisaków rozbrzmiewały oraz niosły się głośnym echem po całym sołectwie. Na scenie rozbrzmiały także aranżacje muzyczne w wykonaniu zespołu Kudłata Strona Muzyki oraz folkowe nuty, których pięknym dopełnieniem był dźwięk rozbrzmiewających cymbał. Festyn zakończył się wielogodzinną zabawą, która odbyła się w remizie wśród skocznych kawałków prezentowanych przez GóralShow.

Podczas festynu Zbigniew Konopka w imieniu Gminy Soleczniki w Litwie złożył na ręce Prezesa OSP Krzysztofa Gołdyna oraz Przewodniczącej KGW Krystyny Bednarczyk serdeczne podziękowania oraz obraz za okazaną pomoc w postaci przekazanych środków czystości, przyborów szkolnych oraz odzieży.

Na festynie obecny byli m.in. Anna Paluch Poseł na Sejm RP, Tadeusz Wach Wójt Gminy Czorsztyn, Krzysztof Górecki Zastępca Wójta Gminy, Agata Jasińska Sekretarz Gminy, radni gminni a także mieszkańcy sołectw Gminy Czorsztyn.
Festyn, jak co roku stanowił przykład współpracy między samorządem a lokalną społecznością co gwarantuje serdeczną atmosferę oraz dobrą zabawę.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl