10.07.2019, 14:04 | czytano: 4534

Zapłonęła XXIV Śpisko Watra (zdjęcia)

Przy Gminnym Ośrodku Kultury w Niedzicy po raz 26. zapłonęła Śpisko Watra – symbol tradycji i kultury regionu. Wójt gminy Jakub Jamróz i dyrektor GOK Krystyna Milaniak przywitali licznie przybyłych gości i zaprosili do wspólnej zabawy przy regionalnej muzyce.
Tradycyjnie już Śpiską Watrę rozpalił wójt, jednak tym razem pomóc musiały dzieci – najpierw rozdmuchały ogień, a potem przegoniły kłębiące się chmury, z których kropił deszcz.
Podczas  imprezy na scenie wystąpiło  8 zespołów: Dunajec z Niedzicy, Torecki  z Łapszanki, Dolina z Krempach, Hajduki z Łapsz Wyżnych, Honaj z Dursztyna , Młody Jawor  z Krempach,  Mali Frydmanianie  z Frydmana, Bystry Potok z Kacwina, oraz Uczelniany Zespół Góralski „Młode Podhale” z Nowego Targu i sąsiedzi ze Słowacji - zespół „Frankovćan”  z Małej Frankowej.

Podczas przeglądu muzyk spiskich wystąpiły: Dziecięca muzyka z Jurgowa,   Muzyka zespołu Zielony Jawor z Krempach, Muzyka Wartko, Jurgowianie z Jurgowa, Frydmanianie z Frydmana.

Goście, którzy jak co roku licznie przybyli na watrę mieli możliwość skosztowania przysmaków kuchni spiskiej przygotowanych przez panie ze Stowarzyszenia „Frydmański Sypaniec”. Były tradycyjnie wędliny i kiełbasy, moskole i pieczone ziemniaki, bryndza i masło czosnkowe oraz pyszne ogórki małosolne. Nie zabrakło także słodkości pieczonych przez miejscowe gospodynie.

Dla milusińskich czekały dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz miłe i uśmiechnięte animatorki.

JD
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl